Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przysiąść na chwilę przy mamie

Tuż przed odlotem do Ziemi Świętej biskup Ignacy przewodniczył nabożeństwu fatimskiemu w wałbrzyskiej parafii pw. św. Józefa Robotnika.

Okazją do wspólnej modlitwy i spotkania z Matką Bożą było poświęcenie odnowionych ławek w kościele parafialnym. - Udało się nam oczyścić kilka warstw farby olejnej, wykonać nowe klęczniki i podest. Chcieliśmy, by tym, którzy w codziennej gonitwie przychodzą do kościoła, było tu dobrze i wygodnie - uśmiecha się ks. Witold Baczyński, proboszcz.

W czasie Mszy św. 13 września biskup przypomniał, że miłość jest ważniejsza od wiedzy. - Wiemy, że dziś narody rywalizują między sobą o to, kto będzie miał nowocześniejsze samoloty, samochody, uzbrojenie. Wynalazki naukowe nieraz znajdują pierwsze zastosowanie w wojnie, do niszczenia ludzi. Dlatego to powiedzenie św. Pawła jest takie ważne. Zły duch też ma wielką wiedzę, inteligencję. Potrafi kusić ludzi przedstawiając zło w oprawie dobra. Ale nie ma w nim nawet odrobiny miłości - wyjaśniał bp Ignacy.

Brak miłości prowadzi zdaniem biskupa do szukania bożków. - To może być zysk, seks, używki, a w świecie polityki źle rozumiana władza, tolerancja czy demokracja. Często te pojęcia są opacznie rozumiana i wykorzystywane do złych celów - dodał.

Dotykając tematu miłości zwrócił uwagę na wymagania samego Jezusa, który oczekuje miłości nieprzyjaciół. - Pan Jezus rozszerzył miłość na wszystkich, ponieważ sam jako Bóg jest miłosierny wobec wszystkich. Nie tylko wobec tych, którzy zachowują Jego prawo, ale także wobec bluźnierców, ludzi źle postępujących. Trzeba się jednak na to miłosierdzie otworzyć - mówił w homilii.

Po Mszy św. przewodniczył nabożeństwu fatimskiemu, modląc się również o szczęśliwą podróż dla pielgrzymów z diecezji, którzy kilka godzin później udali się do Ziemi Świętej.

Przysiąść na chwilę przy mamie   Przysiąść na chwilę przy mamie   Przysiąść na chwilę przy mamie   Przysiąść na chwilę przy mamie  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama