Nowy numer 42/2019 Archiwum

Siedem prezentów na 70-lecie przejdź do galerii

W bielawskiej parafii pw. Ducha Świętego w ramach rocznicy powstania wspólnoty przygotowano kilka ciekawych atrakcji.

Już w sobotę wieczorem w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się koncert znanego akordeonisty - Tomasza Drabiny z jego „Inspiracjami”.

Wcześniej jednak to właśnie kościół pw. Ducha Świętego stał się inspiracją dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 do przygotowania prac plastycznych i zdobycia wiedzy na jej temat (więcej tutaj).

Laureatom wręczono nagrody w niedzielę 7 października tuż przed rozpoczęciem Mszy św. jubileuszowej.

- Ciekawe, że na większości prac powtarzały się oprócz budowli trzy elementy: proboszcz, czyli ja, pies Sawa i mój motor - uśmiechał się ks. Krzysztof Pełech, przedstawiając zwycięzców konkursów.

Uroczystości stały się również okazją do otwarcia przy bielawskim kościele punktu Sowiogórskiej Drogi św. Jakuba, prowadzącej również przez Pieszyce, Dzierżoniów aż do Wambierzyc. Poświęcenia kamiennego znaku i tablicy informacyjnej dokonał bp Ignacy Dec.

- Zaglądając dziś do swoich notatek, zobaczyłem, że kilka lat to właśnie 7 października z grupą z parafii weszliśmy do Santiago de Compostela. I dziś, również 7 października, możemy się cieszyć naszą drogą do grobu św. Jakuba. Nie dokonałoby się to bez starań osób, które były już w tym świętym miejscu. Duże zasługi mają również władze naszego miasta i nasze Stowarzyszenie św. Agnieszki, które zaangażowały się w przygotowanie tego miejsca - wyjaśniał ks. Pełech.

Potem wraz z biskupem i przedstawicielami nadleśnictwa posadził za świątynią dąb upamiętniający 100. rocznicę niepodległości Polski. Wewnątrz kościoła natomiast poświęcił figurę św. Jakuba, ufundowaną przez miasto, i nowy witraż przedstawiający Najświętszy Sakrament.

W czasie uroczystej Mszy św. natomiast udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL