Nowy numer 38/2021 Archiwum

Siedem prezentów na 70-lecie przejdź do galerii

W bielawskiej parafii pw. Ducha Świętego w ramach rocznicy powstania wspólnoty przygotowano kilka ciekawych atrakcji.

Już w sobotę wieczorem w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się koncert znanego akordeonisty - Tomasza Drabiny z jego „Inspiracjami”.

Wcześniej jednak to właśnie kościół pw. Ducha Świętego stał się inspiracją dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 do przygotowania prac plastycznych i zdobycia wiedzy na jej temat (więcej tutaj).

Laureatom wręczono nagrody w niedzielę 7 października tuż przed rozpoczęciem Mszy św. jubileuszowej.

- Ciekawe, że na większości prac powtarzały się oprócz budowli trzy elementy: proboszcz, czyli ja, pies Sawa i mój motor - uśmiechał się ks. Krzysztof Pełech, przedstawiając zwycięzców konkursów.

Uroczystości stały się również okazją do otwarcia przy bielawskim kościele punktu Sowiogórskiej Drogi św. Jakuba, prowadzącej również przez Pieszyce, Dzierżoniów aż do Wambierzyc. Poświęcenia kamiennego znaku i tablicy informacyjnej dokonał bp Ignacy Dec.

- Zaglądając dziś do swoich notatek, zobaczyłem, że kilka lat to właśnie 7 października z grupą z parafii weszliśmy do Santiago de Compostela. I dziś, również 7 października, możemy się cieszyć naszą drogą do grobu św. Jakuba. Nie dokonałoby się to bez starań osób, które były już w tym świętym miejscu. Duże zasługi mają również władze naszego miasta i nasze Stowarzyszenie św. Agnieszki, które zaangażowały się w przygotowanie tego miejsca - wyjaśniał ks. Pełech.

Potem wraz z biskupem i przedstawicielami nadleśnictwa posadził za świątynią dąb upamiętniający 100. rocznicę niepodległości Polski. Wewnątrz kościoła natomiast poświęcił figurę św. Jakuba, ufundowaną przez miasto, i nowy witraż przedstawiający Najświętszy Sakrament.

W czasie uroczystej Mszy św. natomiast udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama