Nowy numer 41/2019 Archiwum

Powołanie. Moja codzienność

Pod takim hasłem odbył się rejonowy dzień wspólnoty w Świdnicy.

Wspólna Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu – połączona z Namiotem Spotkania (forma rozważania słowa Bożego w Ruchu Światło–Życie) w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy – rozpoczęły 13 października kwartalny dzień skupienia ruchu w rejonie świdnickim.

Druga część spotkania odbyła się w budynku Diecezjalnej Poradni Rodzinnej, gdzie ks. Paweł Traczykowski wygłosił dla oazowiczów i członków Domowego Kościoła konferencję na temat powołania. – Kiedy chce się powiedzieć coś o powołaniu, to można odnieść wrażenie, że nie można już nic nowego wymyślić w temacie, o którym słyszeliśmy już tyle razy. Temat wydaje się nam wszystkim bliski i trochę oklepany. I już nic więcej nie trzeba dodawać – rozpoczął. Następnie jednak powiedział, że choć temat jest znany, to jednak wciąż wracamy do niego, bo mamy z nim problem. Myśląc bowiem o powołaniu, skupiamy się jedynie na powołaniu kapłańskim, zakonnym czy małżeńskim. A tym czasem wszyscy mamy także inne powołania. – W powołaniu najbardziej przeszkadza lęk. On może powołanie przyblokować. Jak będę się czegoś bał, to nie zrobię pierwszego kroku. A Pan Bóg będzie nas wciąż prosił, byśmy Mu dali szansę poprowadzenia nas drogą, którą przygotował. I człowiek, który otworzy się na to zaproszenie, będzie próbował, nie podda się mimo przeciwności. Trzeba jednak pamiętać, że powołanie nie jest dane raz na zawsze. Pan Bóg nas tak prowadzi przez życie, żebyśmy po drodze odkrywali nowe dary, atuty tego powołania – wyjaśniał ks. Traczykowski. Następnie podzieleni na grupy uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest ich powołaniem? A następnie wypisać na kartkach cechy, które pomagają i przeszkadzają w jego odkrywaniu. Wśród pomocnych znalazły się m.in. rady najbliższych, łączność z Bogiem w modlitwie, otwartość na służbę drugiemu człowiekowi czy pracowitość. Na zakończenie spotkania tradycyjnie odbyła się agapa, w czasie której przybyli mieli czas na rozmowy i podsumowanie dnia skupienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL