Nowy numer 41/2019 Archiwum

Teraz pójdą swoją drogą

Jednym z elementów obchodów 70-lecia parafii było poświęcenie stacji sowiogórskiej Szlaku Świętego Jakuba.

To pomysł nie tylko proboszcza ks. Krzysztofa Pełecha, który zaprzyjaźnił się ze szlakiem, przemierzając go pieszo czy jednośladem, ale także pozostałych parafian, którzy dali się wciągnąć w pasję kapłana.

– Zaglądając do swoich notatek, zobaczyłem, że kilka lat temu właśnie 7 października z grupą z weszliśmy do Santiago de Compostela. I również od 7 października tego roku możemy się cieszyć naszą drogą do grobu św. Jakuba. Nie dokonałoby się to bez starań osób, które były już w tym świętym miejscu. Wśród nas jest ks. Jarosław Leśniak, który dwa razy dotarł do grobu apostoła. Ale są też z nami inni pasjonaci tej wyprawy: Józef Chlipała, Wiesław Baran, Jarosław Dąbrowski, Ilona Dąbrowska, Grażyna Smolińska. To pielgrzymi, którzy przyczynili się do zwieńczenia naszych starań. Nie bez znaczenia są również zasługi włodarzy gmin, przez które przebiega sowiogórska trasa – wyjaśnia ks. Pełech. Swój początek bierze ona na górze Ślęży, skąd idzie przez Dzierżoniów, Pieszyce, Bielawę, Nową Rudę, aż dochodzi do Wambierzyc. Z ramienia władz koordynatorem projektu był burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa, który w czasie poświęcenia drogi wyraził wdzięczność najbardziej zaangażowanym. – Kilka lat temu znaleźliśmy się na szlaku św. Wojciecha, teraz dochodzi szlak św. Jakuba. To dobrze, że Bielawa jest na tych ważnych drogach, przypominających nam głębokie chrześcijańskie korzenie. Upamiętniają to nie tylko znaki przy parafii pw. Ducha Świętego, ale także przy ratuszu, w centrum miasta. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego dzieła Jadwidze Horanin, mojej zastępczyni, Grażynie Smolińskiej, prezes Stowarzyszenia św. Agnieszki, jak również panom, którzy wykonali te znaki – powiedział burmistrz miasta. Na koniec poświęcenia stacji dokonał biskup Ignacy Dec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL