Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kosmos miłości

Świdniccy paulini znów otworzyli kościół dla całej diecezji, by za wstawiennictwem św. Józefa wspólnie modlić się za lokalny Kościół.

Pomysł zrodził się kilka miesięcy temu, gdy rozpoczynał się Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. Wówczas członkowie „Przymierza Miłosierdzia” zaproponowali ojcom paulinom, by każdego 19. dnia miesiąca wspólnie modlić się w świdnickim sanktuarium św. Józefa za diecezję. Ówczesny proboszcz o. Samuel Pacholski przyjął propozycję z entuzjazmem, a jego następca - o. Dariusz Laskowski zdecydował się kontynuować dzieło.

W piątek Mszy św. i józefowemu czuwaniu przewodniczył o. Tomasz Tlałka, który w konferencji zwrócił szczególną uwagę na tworzenie wspólnoty na Eucharystii. - „Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Chrystusa? Ponieważ jeden jest chleb, przeto my, liczni, tworzymy jedno Ciało” - cytował, wyjaśniając następnie: - Tutaj św. Paweł używa cudnego słowa, które brzmi koinonia, czyli bardzo głęboka wspólnota. Taka, która się dokonuje w Eucharystii. Jak małżonkowie się bardzo kochają, to mówią do siebie „schrupałbym cię”. Co nam to mówi? Że chcemy być tak blisko drugiej osoby, że chcemy ją mieć w sobie. Taka bliskość z Bogiem jest możliwa tylko w Eucharystii, a we wspólnocie także z drugim. Ktoś taką właśnie koinonię nazwał kosmosem miłości - wyjaśniał.

Po konferencji tradycyjnie zgromadzeni wielbili Boga w wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Paulini już dziś zapraszają wszystkich 19 listopada na 18.00 do świdnickiego sanktuarium św. Józefa przy ul. Kotlarskiej.

Kosmos miłości   Kosmos miłości   Kosmos miłości   Kosmos miłości   Kosmos miłości  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL