Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Kamieńcu Ząbkowickim też uczcili papieża

W Zespole Szkół, którego patronem jest św. Jan Paweł II, starsza młodzież przypomniała dzieciom o jednym z największych w historii Polaków.

Dokładnie tak jak 40 lat temu, 16 października, w szkole im. Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się dwie uroczystości. Pierwsza miała miejsce w godzinach porannych w hali sportowej, gdzie szczególnie zabrzmiały słowa szkolnego hymnu: „Jest w nas Duch Wielki i niepojęty, gdy się za patrona Jana Pawła ma”. 

Dyrektor Arkadiusz Albrecht przypomniał wszystkim, jak ważne jest to święto dla wszystkich uczniów i grona pedagogicznego. Uczniowie klas IV, V, VI, VIII przedstawili sylwetkę patrona młodszym kolegom i koleżankom, a następnie wszyscy udali się pod pomnik św. Jana Pawła II przy szkole, aby wspólnie się pomodlić i zapalić pamiątkowe znicze.

Druga część uroczystości miała miejsce w już w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. O 17.00 odbyła się uroczysta Msza św. sprawowana w intencji wszystkich pracowników i uczniów Zespołu Szkół im Jana Pawła II przez ks. Wojciecha Jasińskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz lokalnych. Na koniec przygotowano występ zespołu Starczowianki.

Po Mszy uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony papieżowi Polakowi. Na koniec wszyscy udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie władze złożyły kwiaty i zapalono znicze.

W Kamieńcu Ząbkowickim też uczcili papieża   W Kamieńcu Ząbkowickim też uczcili papieża   W Kamieńcu Ząbkowickim też uczcili papieża  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL