Nowy numer 41/2019 Archiwum

Być jak Nick Vujicic

W biskupiej kaplicy zgromadzili się koledzy z rocznika bp. Ignacego. Okazją do spotkania kapłanów wyświęconych w 1969 r. były imieniny świdnickiego biskupa.

W jego mieszkaniu 18 października stawiło się 14 księży. – Chcemy wspólnie modlić się za naszych czterech kolegów, którzy już odeszli. Za wstawiennictwem św. Łukasza, który był lekarzem, chcemy polecać także tych, którym zdrowie nie pozwoliło tutaj być. My wszyscy nie jesteśmy w stanie zatrzymać praw biologicznych, ale może nam towarzyszyć taka wewnętrzna młodość duchowa – mówił na początku Mszy św. bp Ignacy Dec.

Do tematu nawiązał również ks. Józef Pater w homilii. Dając przykład Nicka Vujicica, australijskiego ewangelizatora i mówcy motywacyjnego, pokazał, że nawet w sytuacjach po ludzku bez wyjścia nie warto tracić zapału i wewnętrznej radości. – Chrystus powołuje robotników jakże różniących się od siebie. Jedni są wyjątkowo sprawni, wykształceni, obdarzeni różnymi darami. Ale są też niepełnosprawni, mniej wykształceni, obciążeni najróżniejszymi dolegliwościami. Najważniejsze jest jednak to, że jeśli Bóg powołuje, to potrzebuje nas takich, jakimi jesteśmy. I każdy z nas może spełnić niezwykle ważną misję na miarę swoich możliwości – wyjaśniał, dodając, że we wspólnocie rówieśników często pojawia się temat braku sił, rozmaitych chorób czy przeciwności, które nie pozwalają dziś pracować tak intensywnie jak dawniej. Wspólnotę eucharystyczną przedłużono wspólnym obiadem i rozmowami na temat przyszłorocznego jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL