Nowy numer 46/2019 Archiwum

Patrzą na niego z podziwem

W czasie imieninowej Mszy św. w intencji bp Ignacego, bp Jacek Kiciński podkreślił wyjątkowe cechy pasterza diecezji świdnickiej.

Sam solenizant był zaskoczony obecnością 17 października kolegi z sąsiedniej archidiecezji. Biskupi z całej archidiecezji mieli tego dnia odwiedzić biskupa Ignacego, ale w późniejszych godzinach.

– Dzisiaj, gdy patrzymy na św. Ignacego Antiocheńskiego, możemy powiedzieć, że był to człowiek, który zachwycił się Ewangelią. Miał w sobie pasję słuchania słowa Bożego, pasję głoszenia. I to wszystko zamienił na świadectwo życia. Dlatego już na początku tej Mszy św., Księże Biskupie, życzymy ci świętości św. Ignacego, niekoniecznie jego losu, wszak zginął śmiercią męczeńską pożarty przez zwierzęta – rozpoczął homilię bp Kiciński. W dalszej części kazania kapłan skupił się na trzech słowach, które są zadaniem każdego pasterza: słuchać, znać, prowadzić. – Pierwszym, który nas uczy słuchania, jest sam Jezus Chrystus – mówił biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej i cechy Jezusa wskazał w osobie patrona dnia. Przestrzegał jednak, że czasami zamieniamy słuchanie na słyszenie, poznanie na opowiadanie, a prowadzenie na okazję do korzyści materialnych. Mówiąc o solenizancie, zwrócił natomiast uwagę, że w całej archidiecezji bp Ignacy Dec jest wzorem pracowitości. – Słuchać, poznawać i prowadzić. Te trzy słowa są bardzo mocno obecne w twoim życiu i w twoim posłannictwie, jako biskupa diecezji świdnickiej, ale również człowieka, który jest mocno zaangażowany w życie Kościoła w Polsce. Dziękujemy ci za to twoje świadectwo zasłuchania w Boga i zasłuchania w życie drugiego człowieka. Słuchanie prowadzi cię do poznania, które dokonuje się na różnych etapach twojej posługi. My we Wrocławiu podziwiamy twoją aktywność, gdy jednego dnia potrafisz być w trzech różnych miejscach, nie mając daru bilokacji – żartował bp Kiciński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama