Nowy numer 46/2019 Archiwum

Po Bogu - Polska

Słowa kard. Stefana Wyszyńskiego zainspirowały bielawskich duszpasterzy do zorganizowania warsztatów liturgiczno-muzycznych, których zwieńczeniem będzie koncert 11 listopada.

Do współpracy zaproszono trzech znanych w całej Polsce kompozytorów – Pawła Bębenka, Huberta Kowalskiego i Piotra Pałkę, którzy w dniach od 9 do 11 listopada poprowadzą muzyczne ćwiczenia.

– To już drugie tego typu warsztaty w Bielawie, stąd wiemy, że będą to trzy dni intensywnej pracy, połączonej z formacją liturgiczną. Zaproszeni goście nie tylko skupiają się na przygotowaniu oprawy muzycznej, ale również wyjaśniają i sami też pokazują, że śpiew w liturgii ma sens tylko wtedy, kiedy jest modlitwą – wyjaśnia ks. Łukasz Kopczyński, organizator.

Dodaje, że na pomysł wpadł ks. Stanisław Chomiak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. – Udało nam się namówić do współorganizacji Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki i władze samorządowe. Będzie też profesjonalna krakowska orkiestra symfoniczna „Icon Orkiestra” – dodaje uśmiechając się, że i on zaśpiewa w czasie koncertu partie solowe.

Organizatorzy zachęcają do zapisywania się na warsztaty drogą telefoniczną (518 802 867), emailową (warsztaty-liturgia@o2.pl) bądź przez Facebook (Warsztaty liturgiczno-muzyczne w Bielawie). Chęć uczestnictwa w warsztatach można zgłaszać do 30 października. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad warsztatami objął bp Ignacy Dec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama