Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jakub Moneta znów zadziwia

Najmłodszy organista w diecezji świdnickiej spróbował swoich sił w XXX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii.

W ramach festiwalu przeprowadzane są trzy konkursy, w tym konkurs muzyki organowej. Jego celem jest promowanie młodych organistów, a brać w nim mogą udział organiści wszystkich narodowości urodzeni po 1 stycznia 1991 roku.

W tym roku 25 października po raz pierwszy bierze w nim udział świdniczanin,14-letni Jakub Moneta. Uczeń II klasy organów w Społecznej Szkole Muzycznej im. Kazimierza Kościukiewicza jest najmłodszym uczestnikiem jubileuszowej edycji i jednym z najmłodszych uczestników w całej historii festiwalu.

Do udziału w festiwalu namówił go Maciej Bator, który szkoli nastolatka. Kuba występował w pierwszym etapie jako pierwszy z uczestników i udało mu się dostać do drugiego etapu, który odbywa się dzisiaj (26 października). - Nie liczymy na jakiś wielki sukces, a wyjazd traktujemy bardziej jako przygodę i okazję do sprawdzenia swoich sił na okolicznych instrumentach - wyjaśnia Maciej.

Wiadomo już, że Kuba znalazł się w gronie trzech finalistów. - Zobaczymy jak zagra popołudniu. Będzie mu trudno, bo poziom jest bardzo wysoki, a pan Maciek musiał już wracać do Świdnicy. Postanowiliśmy, że pojedziemy tam do niego, by go wesprzeć. Pozdrawiamy wszystkich trzymających kciuki za Kubę z drogi do Rumi - mówi w rozmowie telefonicznej pani Barbara, mama Kuby.

Jakub zajął ostatecznie III miejsce i nagrodę specjalną prezydenta miasta Wejherowa.

Kuba tuż przed występem w Rumii.   Kuba tuż przed występem w Rumii.
JM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL