Nowy numer 2/2021 Archiwum

Katecheza na Facebooku?

W świdnickiej kurii 40 nauczycieli religii poznawało, jak posługiwać się nowymi mediami.

Szkolenie, które odbyło się 25 października, było dobrowolną propozycją. – Powtórzyliśmy warsztaty z ubiegłego roku, ponieważ cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem. Tym razem również wolne miejsca szybko nam się zapełniły – wyjaśnia ks. Damian Mroczkowski z wydziału katechetycznego.

Spotkanie poprowadziła Anna Mikołajczyk z Wydawnictwa Świętego Wojciecha i już na jego początku zaprezentowała przydatne materiały, które za darmo można pobrać ze strony tego wydawnictwa z tzw. strefy katechety. – Są tam prezentacje  multimedialne, kolorowanki dla młodszych klas, plakaty, ciekawe hasła opracowane graficznie i wiele innych pomocy, podzielonych na kategorie –  wyjaśniała.

Program spotkania podzieliła na trzy części, omawiając misję współczesnej katechezy, propozycje jej odnowy i praktyczne narzędzia, wśród których wymieniła nie tylko Facebooka czy Youtube, ale również takie portale jak Canva czy Kahoot, które ułatwiają pracę nie tylko katechetom, ale każdemu, kto zajmuje się edukacją czy prezentacją określonych treści.

Skąd ta wiedza? – W ubiegłym roku zorganizowaliśmy spotkanie z włoskim księdzem z Rzymu, który opowiadał nam o kryzysie katechezy, który dotknął ich kraj kilka lat temu. Mówił też w jaki sposób sobie z nim poradzili. I zwrócił nam uwagę na jedną, prostą rzecz, a mianowicie aspekt misyjny. To znaczy, że wiara ma być propozycją, a nie nakazem – tłumaczyła prelegentka, dodając, że kolejnymi krokami jest wspólnotowa funkcja „rodzenia” i nauczania i formacja dorosłych przez towarzyszenie w życiu.

Katecheza na Facebooku?   Katecheza na Facebooku?   Katecheza na Facebooku?   Katecheza na Facebooku?   Katecheza na Facebooku?  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama