Nowy numer 34/2019 Archiwum

Zmiany w organizacji ruchu podczas Wszystkich Świętych w Świdnicy

Od środy 31 października do czwartku 1 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

Przypominamy, że trwają prace drogowe na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni i Kraszowickiej i z tego powodu przejazd przez to skrzyżowanie będzie niemożliwy. Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska - Przyjaźni - Zielona będzie odbywał się po trójkącie tworzonym przez te ulice - jednokierunkowo.

Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Wjazd w ulicę Brzozową, w dniach 31 października - 1 listopada, będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowane zostaną:

- na łączce - dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej,

- na ul. Sportowej - parkowanie jednostronne,

- na ul. Bokserskiej - parkowanie jednostronne,

- na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) - parkowanie jednostronne.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na jezdni. Dopuszczone będzie parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza (pomiędzy wiaduktem a ul. Bobrzańską). Podobnie sytuacja wyglądać będzie również przy ul. Bobrzańskiej (na odcinku do ul. Trzeboszańskiej), tam również parkować będzie można tylko na poboczu.

Przy ul. Kazimierza Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Świdnicy do pozostawienia swoich samochodów i skorzystania z komunikacji miejskiej. W czwartek, 1 listopada przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy.

W czwartek, 1 listopada uruchomione zostaną linie specjalne:

S-1 trasa przejazdu : K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – pl. św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki –al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-2 trasa przejazdu:  W. Sikorskiego  – L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-3 trasa przejazdu:  Wokulskiego – Metalowców – M. Kopernika – Jodłowa -
Westerplatte  – Śląska – Słowiańska

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2 i S-3  będzie udostępniony na przystankach i na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl.

Linie autobusowe nr 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach od 7:00 do 9:00 i po godz. 16:00 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w dni robocze. Autobusy linii nr 6 w godzinach od 8:30 do 16:00 jeździć będą co 20 minut. W przedziale czasowym do godz. 08:30 oraz po godz. 16.00 kursy będą wykonywane według rozkładu jazdy jak w sobotę. W tym dniu ostatni kurs na trasie:  E. Plater – Kopernika zostanie wykonany o godz. 22.20, a na trasie Inżynierska/Kopernika - E. Plater o godz. 22.14. Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w niedzielę i święta. Na linii nr 30 wszystkie kursy odbywać się będą z zajazdem  na ul. Słowiańską, a na linii nr 10  z zajazdem na ul. Strzelińską.

W okresie od 31 października do 2 listopada wprowadza się dodatkowo przystanki zastępcze:

- przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z  ul. Słowiańskiej)

- przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL