Nowy numer 46/2018 Archiwum

Anioł przy tablicy

Kościół wypełnili po brzegi żałobnicy. Przyszli pożegnać nauczycielkę Elżbietę Biernacką, która uczyła ich, jak mądrze żyć.

Zaczęło się od młodszej siostry. To ona, jak wspominano w czasie uroczystości pogrzebowych, od małego była wpatrzona w Elżbietę jak w obrazek. Podziwiała ją i naśladowała. – Była dla mnie jak rozłożyste drzewo, pod którym mogłam się schronić, odpocząć w jego cieniu, nabrać sił i dystansu. Mogłam czerpać z jej dobroci garściami. Przy niej czułam się bezpiecznie, a w dodatku zawsze była wesołym towarzyszem ziemskiej podróży i wiernym przyjacielem. To była najlepsza siostra świata – wspomina Małgorzata.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy