Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wrócili do Rio

Służba liturgiczna z dekanatu Kudowa-Zdrój spotkała się w parafii pw. św. Bartłomieja z hiszpańskim świętym.

O inicjatywie pisaliśmy już nie raz. W pierwsze czwartki miesiąca ks. Krzysztof Ora, diecezjalny duszpasterz SL odwiedza kolejne dekanaty z relikwiami José Sáncheza del Río. Po krótkiej przerwie przyszedł czas na dekanat Kudowa-Zdrój.

- Ten członek katolickiego ruchu oporu „Cristeros” mimo sprzeciwu matki i odmowy generała Prudencio Mendozy został na własną prośbę wcielony do grupy powstańczej, gdzie powierzono mu obowiązek noszenia sztandaru. Dla młodych to dzisiaj wyzwanie, by mimo sprzeciwu świata, nieśli sztandar Chrystusa jako ministranci czy członkowie innych parafialnych grup – wyjaśnia ks. Krzysztof.

W spotkaniu, które odbyło się 8 listopada, wzięło udział prawie 50 chłopców, a wśród nich kandydaci, ministranci, lektorzy i ceremoniarze. Był również ks. Paweł Kilimnik, diecezjalny duszpasterz młodzieży i ks. Damian Fleszer, miejscowy wikariusz.

Po wspólne Mszy św. i ucałowaniu relikwii odbyło się w salce parafialnej  spotkanie przy słodkim poczęstunku, na którym ks. Ora opowiedział historię meksykańskiego świętego.

Wrócili do Rio   Wrócili do Rio  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama