Nowy numer 46/2019 Archiwum

Wrócili do Rio

Służba liturgiczna z dekanatu Kudowa-Zdrój spotkała się w parafii pw. św. Bartłomieja z hiszpańskim świętym.

O inicjatywie pisaliśmy już nie raz. W pierwsze czwartki miesiąca ks. Krzysztof Ora, diecezjalny duszpasterz SL odwiedza kolejne dekanaty z relikwiami José Sáncheza del Río. Po krótkiej przerwie przyszedł czas na dekanat Kudowa-Zdrój.

- Ten członek katolickiego ruchu oporu „Cristeros” mimo sprzeciwu matki i odmowy generała Prudencio Mendozy został na własną prośbę wcielony do grupy powstańczej, gdzie powierzono mu obowiązek noszenia sztandaru. Dla młodych to dzisiaj wyzwanie, by mimo sprzeciwu świata, nieśli sztandar Chrystusa jako ministranci czy członkowie innych parafialnych grup – wyjaśnia ks. Krzysztof.

W spotkaniu, które odbyło się 8 listopada, wzięło udział prawie 50 chłopców, a wśród nich kandydaci, ministranci, lektorzy i ceremoniarze. Był również ks. Paweł Kilimnik, diecezjalny duszpasterz młodzieży i ks. Damian Fleszer, miejscowy wikariusz.

Po wspólne Mszy św. i ucałowaniu relikwii odbyło się w salce parafialnej  spotkanie przy słodkim poczęstunku, na którym ks. Ora opowiedział historię meksykańskiego świętego.

Wrócili do Rio   Wrócili do Rio  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama