GN 48/2020 Archiwum

Wesprzyj jadących na ŚDM

W najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

W diecezji świdnickiej odpowiedzialnym za wyjazd młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem jest ks. Paweł Kilimnik, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Wraz z nim do Panamy pojedzie 9 osób, które zgłosiły się w wyznaczonym przez organizatorów terminie.

- Wiele spraw związanych z wyjazdem jest już na ostatnim etapie realizacji, czeka nas tylko pokrycie kosztów wyjazdu, które w przeliczeniu na jedną osobę wynoszą ok. 8000 zł. W porozumieniu ze Świdnicką Kurią Biskupią nasi delegaci zostali zobowiązani do opłacenia części tej kwoty. Wiemy jednak, że to duży koszt, dlatego chcemy ich wspólnie wesprzeć. Szukamy sponsorów, ale liczymy też na wdowi grosz tych, którym na sercu leży duchowy rozwój polskiej młodzieży - mówi ks. Kilimnik.

Dodaje, że w całej Polsce na wyjazd zgłosiło się ponad 3,5 tys. osób i jest to najwięcej z całej Europy.

- Zebrane pieniądze wykorzystamy nie tylko na wyjazd młodzieży na ŚDM, ale także na rozwój duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji - zauważa.

Również zachęcamy do wsparcia akcji w czasie zbiórki w niedzielę 18 listopada lub na numer konta bankowego kurii z dopiskiem "darowizna na Panamę 2019".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama