Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wesprzyj jadących na ŚDM

W najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

W diecezji świdnickiej odpowiedzialnym za wyjazd młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem jest ks. Paweł Kilimnik, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Wraz z nim do Panamy pojedzie 9 osób, które zgłosiły się w wyznaczonym przez organizatorów terminie.

- Wiele spraw związanych z wyjazdem jest już na ostatnim etapie realizacji, czeka nas tylko pokrycie kosztów wyjazdu, które w przeliczeniu na jedną osobę wynoszą ok. 8000 zł. W porozumieniu ze Świdnicką Kurią Biskupią nasi delegaci zostali zobowiązani do opłacenia części tej kwoty. Wiemy jednak, że to duży koszt, dlatego chcemy ich wspólnie wesprzeć. Szukamy sponsorów, ale liczymy też na wdowi grosz tych, którym na sercu leży duchowy rozwój polskiej młodzieży - mówi ks. Kilimnik.

Dodaje, że w całej Polsce na wyjazd zgłosiło się ponad 3,5 tys. osób i jest to najwięcej z całej Europy.

- Zebrane pieniądze wykorzystamy nie tylko na wyjazd młodzieży na ŚDM, ale także na rozwój duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji - zauważa.

Również zachęcamy do wsparcia akcji w czasie zbiórki w niedzielę 18 listopada lub na numer konta bankowego kurii z dopiskiem "darowizna na Panamę 2019".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL