Nowy numer 33/2019 Archiwum

By lepiej się zrozumieć

O potrzebach w małżeństwie, ale i poza nim, mówili do Polonii przedstawiciele świdnickiego ośrodka Spotkań Małżeńskich.

Tym razem Jarosław i Anetta Radeccy udali się do Brownshill w Wielkiej Brytani, gdzie z dwoma parami tamtejszych animatorów i ks. Przemysławem Pojaskiem z diecezji świdnickiej poprowadzili weekend pogłębiający dotyczący potrzeb i ich realizacji w małżeństwie.

- Pojawianie się w nas różnych uczuć, tych przyjemnych, ale i nieprzyjemnych, wynika z istnienia w nas zaspokojonych lub niezaspokojonych potrzeb psychicznych. Dlatego tak ważna jest świadomość ich istnienia zarówno u nas, jak i u małżonka czy małżonki. Pomaga to w komunikowaniu ukochanej osobie naszych braków czy satysfakcji z zaspokojenia danej potrzeby - wyjaśnia Anetta.

W rekolekcjach trwających od 16 do 18 listopada wzięło udział osiem par mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii.

- To już drugie takie rekolekcje, w których bierzemy udział. Muszę przyznać, że bardzo nam pomagają lepiej siebie zrozumieć. Czas, który tu mamy pozwala nam odpowiedzieć sobie na wiele pytań, na które nie ma czasu często sobie odpowiedzieć w czasie codziennej bieganiny - wyjaśnia jedna z uczestniczek.

Przypomnijmy, że międzynarodowe stowarzyszenie „Spotkań Małżeńskich” to jedna z prężniej działających na Wyspach katolickich wspólnot. Organizacja kolejnych rekolekcji nie tylko pomaga małżeństwom w prowadzeniu dialogu ze sobą, ale i pozwala im zaangażować się w tzw. małe grupy, które są propozycją stałej formacji uczestników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL