Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zaproszenie do Madrytu

W tym roku bracia ze wspólnoty Taizé zaprosili młodych ludzi na spotkanie do stolicy Hiszpanii. Wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej.

Emilia pojedzie w tym roku po raz trzeci. - Moja przygoda z Taizé zaczęła się od Walencji. Najbardziej do wyjazdu zmotywowało mnie miejsce, że to była Hiszpania. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, co to za spotkanie - mówi mieszkanka Głuszycy.

- Jeżdżę co roku, żeby poznać, jak inne narodowości przeżywają święta Bożego Narodzenia, jak przeżywają wiarę. Podczas spotkań Taizé mam poczucie wspólnoty, bo każdy jest z innego kraju, a łączy nas jedność chrześcijańska - opowiada Emilia.

Na wyjazd można się zgłaszać do końca listopada. Zapisy u ks. Jakuba Klimontowskiego (tel. 513 986 135) i ks. Pawła Siwka (tel. 669 388 826). Wyjazd będzie ze Szczawna Zdroju 26 grudnia. Po drodze młodzi odwiedzą Lourdes. Powrót do Polski z 2 na 3 stycznia.

Europejskie Spotkanie Młodych to wydarzenie, które na przełomie roku gromadzi w jednym z europejskich miast tysiące młodych ludzi między 17 a 35 rokiem życia.

W programie jest modlitwa, tematyczne spotkania w małych grupach, świadectwa oraz wspólne świętowanie Nowego Roku. Młodzież przyjmowana jest przez parafie, a zakwaterowana - w rodzinach, szkołach czy internatach.

Dotąd odbyło się 40 spotkań w różnych częściach Europy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama