Nowy numer 33/2019 Archiwum

Zaproszenie do Madrytu

W tym roku bracia ze wspólnoty Taizé zaprosili młodych ludzi na spotkanie do stolicy Hiszpanii. Wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej.

Emilia pojedzie w tym roku po raz trzeci. - Moja przygoda z Taizé zaczęła się od Walencji. Najbardziej do wyjazdu zmotywowało mnie miejsce, że to była Hiszpania. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, co to za spotkanie - mówi mieszkanka Głuszycy.

- Jeżdżę co roku, żeby poznać, jak inne narodowości przeżywają święta Bożego Narodzenia, jak przeżywają wiarę. Podczas spotkań Taizé mam poczucie wspólnoty, bo każdy jest z innego kraju, a łączy nas jedność chrześcijańska - opowiada Emilia.

Na wyjazd można się zgłaszać do końca listopada. Zapisy u ks. Jakuba Klimontowskiego (tel. 513 986 135) i ks. Pawła Siwka (tel. 669 388 826). Wyjazd będzie ze Szczawna Zdroju 26 grudnia. Po drodze młodzi odwiedzą Lourdes. Powrót do Polski z 2 na 3 stycznia.

Europejskie Spotkanie Młodych to wydarzenie, które na przełomie roku gromadzi w jednym z europejskich miast tysiące młodych ludzi między 17 a 35 rokiem życia.

W programie jest modlitwa, tematyczne spotkania w małych grupach, świadectwa oraz wspólne świętowanie Nowego Roku. Młodzież przyjmowana jest przez parafie, a zakwaterowana - w rodzinach, szkołach czy internatach.

Dotąd odbyło się 40 spotkań w różnych częściach Europy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL