Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dar Boga dla rodziny

Od 2003 r. głoszą rekolekcje dla par. Tym razem organizują je w Świdnicy

Wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” zaprasza na dwudniowe warsztaty ewangelizacyjne zatytułowane „Kana” dla narzeczonych i małżeństw. Celem mających się odbyć od 1 do 2 grudnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy spotkania jest ewangelizacja par i przemiana ich trudności w radość.

- Biorąc pod uwagę to, że wszystkie nieszczęścia pochodzą z największego z nich, którym jest brak Boga, chcemy pokazać, że Jezus jest rozwiązaniem wszystkich problemów. Warsztaty są dobrym czasem, by na nowo pozwolić sobie spotkać się ze sobą, by odbudować, umocnić relację nowym powiewem miłości od Ducha Świętego - wyjaśnia Anna Dziadkowiec, współorganizatorka.

Dodaje, że rekolekcje ,,Kana” w pierwszej kolejności były skierowane dla ubogich rodzin z Parque de Taipas (dzielnicy miasta São Paulo), gdzie w pierwszych spotkaniach wzięło udział zaledwie kilka małżeństw. Potem forma rozeszła się na inne miasta, a w konsekwencji i kraje.

- Program rekolekcji wkroczył na nowe drogi dzięki zespołowi misjonarzy, którzy formują nowe grupy w miejscach, gdzie nie ma pracy duszpasterskiej z małżeństwami, a w szczególności tam, gdzie mieszkają pary, które najbardziej potrzebują takiej posługi. Nie znaczy to jednak, że „Kana” jest zarezerwowana jedynie dla par z problemami. Wręcz przeciwnie. Każdy może wziąć w nim udział, nawet żyjący w kolejnym, niesakramentalnym związku rozwodnicy - zachęca.

Przyjmowane są tylko pary (nie można brać udziału samemu). Koszt warsztatów to 125 zł. W cenie są posiłki, opieka dla dzieci i niespodzianki. Informacje do zapisów można znaleźć poniżej.

Dar Boga dla rodziny   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama