Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jak dobrze wybierać?

Na to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć członkowie Domowego Kościoła w miniony weekend.

Tematem jesiennej Oazy Modlitwy, która trwała od 16 do 18 listopada w Klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju, były podstawy rozeznawania duchowego. Organizatorem była gałąź rodzinna Ruchu  Światło-Życie naszej diecezji. A na modlitwie zgromadziły  się małżeństwa, które chciały dowiedzieć się, czym kierować się przy podejmowaniu decyzji, aby były  dobre i zgodne z wolą Bożą.

- Podczas tych krótkich rekolekcji  Pan Bóg przemawiał do uczestników poprzez słowa Pisma Świętego, konferencje głoszone przez ks. Mirosława Rakoczego, moderatora Ruchu Światło-Życie oraz ks. Łukasza Basistego. Nie zabrakło modlitwy wstawienniczej  i świadectwo uczestników. Każdego z nas poruszyły inne treści. Mogliśmy je odnieść do swojego życia, ale były też uniwersalne rady jak to, że przy podejmowaniu decyzji warto zastanowić się jaka byłaby ta decyzja , gdybym znajdował się w obliczu śmierci lub Sądu Ostatecznego – wyjaśnia Tadeusz Bieda z pary diecezjalnej.

- Dowiedzieliśmy się, ze nasze zmysły, rozum i wola, współuczestniczące w decydowaniu, mogą być źródłem iluzji prowadzących do błędnych postanowień. Na szczęście otrzymaliśmy informację, że poprzez wytrwałą ascezę i modlitwę możemy te źródła naszego poznania oczyszczać i radzić sobie z iluzją – dodaje Urszula, jego małżonka.

Na koniec ks. Mirosław ukazał uczestnikom fazy rozeznawania duchowego i zaprosił na kontynuację  tematu rozeznawania w marcu na kolejnej Oazie Modlitwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama