Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ciepło, cieplej…

O efektywności energetycznej, ale i dzieleniu się dobrem z innymi mówiono w czasie spotkania zorganizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Świdnicy.

Konferencję zorganizowano 26 listopada w ramach projektu doradztwa energetycznego przy współpracy z duszpasterstwem parlamentarzystów i samorządowców w diecezji świdnickiej, za które odpowiedzialny jest ks. Sławomir Augustynowicz.

Uczestnicy spotkali się najpierw w świdnickiej katedrze, gdzie Mszy św. przewodniczył bp Ignacy Dec.

- Bądźmy ludźmi, którzy się dzielą, którzy nie myślą tylko o sobie. Dar zawsze ubogaca w pierwszej mierze tego, kto go przekazuje, darczyńcę. Matematycznie tego często nie widzimy, ale życiowo każdy dar przynosi owoce dla tego, kto daje - wyjaśniał biskup, zachęcając do naśladowania ewangelicznej ubogiej wdowy.

Słowa biskupa można odnieść również do tematu konferencji, dotyczącego dzielenia się wiedzą o aktualnych źródłach finansowania przedsięwzięć związanych z lepszą efektywnością energetyczną i odnawialnymi źródłami energii.

- To ważna dla społeczeństwa tematyka. Dziś wszyscy walczymy o czyste powietrze, chcemy zadbać o nasze środowisko. Niezwykłą pomocą są właśnie naturalne, odnawialne źródła energii. Chcemy więc uwrażliwić samorządowców, ale i reprezentantów sektora komunalnego na ten temat - wyjaśnia jeden z organizatorów.

Ciepło, cieplej…   Ciepło, cieplej…   Ciepło, cieplej…   Ciepło, cieplej…   Ciepło, cieplej…  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL