Nowy numer 2/2021 Archiwum

„Złota rączka” pomaga seniorom

Na drobne naprawy domowe i fachową pomoc, a także życzliwy uśmiech mogą liczyć dzierżoniowscy seniorzy.

Bogusław Sobota od kilku tygodni odwiedza domy starszych osób, które nie są w stanie samodzielnie wymienić żarówki czy kupić w sklepie odpowiednich zawiasów do zepsutej szafki. Zgłoszenia przyjmuje przez telefon. Od razu pyta, co się zepsuło i jakie części będą potrzebne do naprawy. W miarę możliwości wcześniej robi zakupy i zaopatrzony w niezbędne narzędzia jedzie na interwencje.

Na numer 504 693 636 można dzwonić od poniedziałku do piątku. Interwencje dotyczą m.in. odpowietrzania kaloryferów, wymiany baterii, syfonów lub spłuczek, naprawy mebli, uszczelniania okien i drzwi. Natomiast naprawa telewizora, lodówki czy pieca gazowego to już sprawa specjalistycznego serwisu.

Pomysł „złotej rączki” wyszedł od Rady Seniorów, która działa w Dzierżoniowie od 2014 roku. Kilkunastu przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz seniorów zajmuje się codziennymi problemami osób starszych. Później spisują je i w formie wniosków przekazują do burmistrza. Ta inicjatywa spotkała się z aprobatą władz, więc akcja finansowana jest z budżetu miasta Dzierżoniowa. Jej prowadzenie burmistrz powierzył dzierżoniowskiemu oddziałowi Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Więcej o dzierżoniowskiej „złotej rączce” można przeczytać w numerze 50/2018 świdnickiej edycji ”Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama