Nowy numer 46/2019 Archiwum

List do przyszłości

Informacje dla przyszłych pokoleń w postaci listu lub zdjęcia mieszkańcy Wambierzyc mogą jeszcze przez kilka dni przekazać ojcom franciszkanom.

Do 29 grudnia o. Krystian Pieczka przyjmuje pamiątki do jubileuszowej kapsuły czasu. Będzie ona poświęcona 30 grudnia na zakończenie roku jubileuszowego 800-lecia Wambierzyc, a następnie umieszczona w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W kapsule znajdą się m.in. błogosławieństwo papieża Franciszka na jubileusz miejsca łaski, dekret Penitencjarii Apostolskiej nadający odpusty z okazji 800-lecia kultu, czasopisma z tekstami o wambierzyckich obchodach oraz o 100 latach niepodległej Polski.

- Prosimy mieszkańców Wambierzyc o ślad dla potomnych, o list lub zdjęcie - mówi o. Krystian, koordynator przedsięwzięcia. - Sami dołożymy opis Kościoła powszechnego i lokalnego: kto jest papieżem, biskupem, proboszczem, skład wspólnoty zakonnej. Ale także charakterystykę wsi i gminy, wraz ze zdjęciami, w tym wspólną fotografię parafian wykonaną jakiś czas temu na schodach bazyliki.

Wśród przedmiotów przekazanych dla przyszłych pokoleń są także: telefon komórkowy, nośnik pamięci (pendrive) czy współczesne polskie banknoty.

Inspiracją do przygotowania kapsuły czasu były pamiątki sprzed 100 lat znajdujące się w archiwum parafialnym. Wśród nich zdjęcia z siedmiu sztuk teatralnych autorstwa ówczesnego proboszcza, wystawionych na 700-lecie Wambierzyc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama