Nowy numer 41/2019 Archiwum

W przedsionku nieba przejdź do galerii

O miłości do drugiego człowieka, szczególnie tego cierpiącego, mówił bp Ignacy w świdnickim Hospicjum im. Ojca Pio.

To w nim rozpoczął dzień Wigilii Bożego Narodzenia bp Ignacy. - Jesteście ważną częścią Kościoła. Wasze cierpienie zjednoczone z cierpieniem Chrystusa daje Kościołowi siłę. Szczególnie to miejsce, gdzie przebywają najbardziej cierpiący, jest bliskie Bożej Dziecinie. To miejsce jest takim przedsionkiem nieba - mówił do podopiecznych.

Zwrócił też uwagę na osoby, które troszczą się o chorych - personel medyczny, ale i duchowy, m.in. ks. Jana Gargasewicza, ks. Mateusza Urdzeli czy wcześniej ks. Rafała Chudego.

Do słów biskupa odniósł się ks. Gargasewicz, dziękując za kolejny rok wspólnej pracy dla dobra chorych. - W ostatnim roku pożegnaliśmy w naszej małej wspólnocie kilka osób. Każda z nich mogła, oczywiście, odejść z tego świata zaopatrzona w sakramenty. Robimy też wszystko, by czas spędzony w naszym hospicjum był przepełniony miłością, by cierpiący dobrze się tu czuli. Stąd też to nasze dzisiejsze świąteczne spotkanie, które pokazuje, jak ważny dla księdza biskupa jest los cierpiących - dodał.

Wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i wspólnie odśpiewali kilka kolęd. Na wieczór zaplanowano również wspólną Mszę św. i kolację wigilijną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL