Nowy numer 24/2021 Archiwum

Drodzy Czytelnicy!

Mamy dla was wyjątkowe życzenia od naszego biskupa, do których się dołączamy.

Święta Narodzenia Pańskiego to szczególny czas, w którym uświadamiamy sobie, że Bóg przyszedł na ziemię. Przyjął ludzki los, żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do swoich dzieci.

Choć widzimy Go teraz jako małe, bezbronne niemowlę leżące w żłóbku, to jest On naprawdę potężnym Bogiem, który przychodzi zmieniać historię świata: świata pogubionego i zatopionego w ciemnościach beznadziei. 

Co najbardziej chce zmienić, po co przychodzi? Pośród rzeczywistości utkanej niepokojem pragnie zaprowadzić pokój. Najpierw przychodzi pojednać ludzi ze sobą, zabliźnić ranę spowodowaną grzechem oraz dać człowiekowi doświadczenie miłości i nadziei na przyszłość.

Bóg przychodzi także, aby dokonać cudu pojednania ludzi. Polega on na spotkaniu człowieka z człowiekiem oraz odnalezieniu w nim swojego brata i siostry, na przebaczeniu, uronieniu łzy radości.

Czy ten cud nie dzieje się na naszych oczach, kiedy zasiadając do świątecznych stołów, potrafimy patrzeć na siebie z miłością i obdarowywać się pokojem? Niech on w nas trwa, niech nie niknie w nas przekonanie, że czas świąt to czas narodzenia się w każdym z nas nowego życia, które przynosi nam Jezus Chrystus. 

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego pragnę Wszystkim życzyć głębokiej wiary w bliskość Boga i pokoju w sercu, który zbliża nas do siebie. Na czas Nowego Roku 2019 wszystkich zawierzam Maryi, Matce Boga i życzę wszelkiej pomyślności.

+ Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

wraz z redakcją świdnickiej edycji
„Gościa Niedzielnego”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama