Nowy numer 44/2020 Archiwum

W orszaku z królami

Orszaki Trzech Króli 6 stycznia przejdą w około 20 miejscowościach diecezji świdnickiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w ulicznych jasełkach.

Już po raz jedenasty w uroczystość Objawienia Pańskiego organizowane są w Polsce Orszaki Trzech Króli. Hasłem tegorocznych barwnych korowodów są słowa: „Odnowi oblicze ziemi”, a scenariusze nawiązują do nauczania św. Jana Pawła II.

Program wydarzeń

Bardo, godz. 14.00

Zbiórka przy ul. Skalnej. Przemarsz ulicami: Główną, Noworudzką, przez Rynek do bazyliki, gdzie ok. godz. 15.00 odbędzie się koncert chóru „Cantus” oraz zespołu „Przełomiacy”. Organizatorzy przewidują nagrody za najładniejsze stroje.

Bielawa, godz. 14.00

Start z targowiska miejskiego przy ul. Żeromskiego, przemarsz ul. Żeromskiego, pl. Ks. Kard. Wyszyńskiego, ul. Wolności na plac Wolności i tam finał – pokłon trzech króli. Na trasie trzy scenki „Objawienie Pańskie”, „Dwór Heroda” oraz „Gospoda”, a także „Walka dobra ze złem” – widowisko z efektami pirotechnicznymi.

Konkurs na najładniejszy strój pastuszka i aniołka.

Dobromierz, godz. 12.00

Orszak wyrusz z dwóch miejsc: z kościoła św. Michała Archanioła (mieszkańcy Dobromierza i Bronówka) oraz na wysokości przychodni (mieszkańcy Jugowej, Szymanowa, Serwinowa, Siodłkowic, Jaskulina i Bronowa), a połączy się w jeden na pl. Wolności, skąd przejdzie do kościoła św. Piotra i Pawła na Mszę św.

Dzierżoniów, godz. 13.00

Uroczystości rozpoczną Msze św. o godz. 12.00 we wszystkich dzierżoniowskich parafiach. Po nabożeństwie procesje ruszą do kościoła pw. Maryi Matki Kościoła, gdzie o godz. 14.00 rozpoczną się jasełka w wykonaniu młodzieży. Około godz. 15.00 orszak przejdzie ul. Świdnicką do Rynku.

Głuszyca, godz. 15.00

Orszak rusza z Parku Jordanowskiego. Przejdzie ulicami: Grunwaldzką, Bohaterów Getta, Parkową, Górnośląską, Sienkiewicza, Bolesława Chrobrego do placu przy kościele pw. Chrystusa Króla, gdzie tego dnia po raz ostatni będzie można odwiedzić Żywym Betlejem.

Jaroszów, godz. 13.00

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 Mszą św. w kościele św. Jana Chrzciciela. O godzinie 13.00 wymarsz orszaku na osiedle, na godz. 13.45 zaplanowano wspólne kolędowanie.

Kamieniec Ząbkowicki, godz. 11.45

Zbiórka przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba Starszego przy ul. Kolejowej 20.

Kłodzko, godz. 12.00

Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy pl. Kościelnym 9, około 12.00 Orszak Kolędowy przejdzie do Rynku.

Lądek Zdrój, godz. 16.00

Spotkanie z Mędrcami ze Wschodu na Rynku. Koncert kolęd w kościele parafialnym przy ul. Kościelnej 24.

Mieroszów, godz. 13.45

Miejsce zbiórki to stadion przy ul. Sportowej.

Nowa Ruda-Słupiec, godz. 11.00

Początek na placu obok Intermarche. Tam odbędą się trzy konkursy: na rodzinne przebranie na czerwono, na największy orszak króla w danym kolorze oraz na najładniejszą choinkę w domu.

Strzegom, godz. 13.00

Świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej przy ul. T. Kościuszki 4. Następnie przemarsz ul. Bankową i al. Wojska Polskiego na halę sportową Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie o godz. 13.30 wystawione zostaną jasełka.

Świdnica, godz. 14.00

Orszak rusza spod katedry ulicami: Długą, Wrocławską, 1 Maja i Franciszkańską do Rynku. Trzem Królom towarzyszyć będą osiołki.

Świebodzice, godz. 14.00

Parafia św. Mikołaja zaprasza do Rynku, przemarsz nastąpi ulicami: M. Kopernika, pl. Jana Pawła II, Świdnicką, Pocztową, Wolności.

Piława Górna, godz. 13.00

Orszak rusza spod kościoła św. Marcina, następnie zejście do ul. Sienkiewicza, przejście ul. Fabryczną do ul. Piastowskiej. Później w lewo w ul. Piastowską do ul. Kilińskiego. Dalej ulicą Kilińskiego do ul. Sienkiewicza, skąd nastąpi powrót pod kościół św. Marcina, gdzie złożony zostanie pokłon przy szopce.

Wałbrzych, godz. 12.00

Barwny korowód wyruszy spod kościoła pw. św. Aniołów Stróżów przy ul. Moniuszki i przejdzie przez Rynek, ul. Gdańską, Plac Magistrackim, ul. Słowackiego, ul. Lewartowskiego do Amfiteatru przy Placu Teatralnym.

Ząbkowice Śląskie, godz. 13.00

Orszak wyrusza spod kościoła św. Anny przy ul. św. Wojciecha 12. Zakończenie przemarszu w Ząbkowickim Ośrodku Kultury.

Złoty Stok, godz. 12.00

Po Mszy św. o godz. 11.00 orszak wychodzi z kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP przy skwerze Jana Pawła II 2. Przejdzie ulicą Wojska Polskiego, wokół Rynku, potem ul. Wojska Polskiego do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się oddanie hołdu Dzieciątku Jezus.

 

Jeśli w Państwa miejscowości również przejdzie orszak, a nie ma go na naszej liście, prosimy o kontakt swidnica@gosc.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama