Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zapewnią start samotnym matkom

Powstający w Pieszycach dom potrzebuje pomocy. Zbiórka pieniędzy i różnego rodzaju materiałów ma stworzyć zaplecze, w którym schronią się bezbronne kobiety z dziećmi.

Otwarcie Domu Samotnej Matki zaplanowane jest na połowę roku, jednak już teraz bp Ignacy Dec prosi o pomoc w odpowiednim przygotowaniu tego miejsca. "Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy i sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej jednak przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc. Życie jednak uczy nas, że ta pomoc powinna być nie tylko szybka, ale i roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzję, by w naszej diecezji powstał Dom Samotnej Matki" - wyjaśnia w komunikacie odczytanym 6 stycznia w parafiach bp Dec.

Jak dowiadujemy się od ks. Radosława Kisiela, dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej, dom ma objąć pomocą do 30 osób, które będą mogły w nim przebywać do roku. - W tym okresie potrzebujące matki z dziećmi otrzymają nie tylko miejsce do zamieszkania, odzież czy wyżywienie, ale również pomoc psychologiczną, prawną, medyczną czy pedagogiczną. Do ich dyspozycji będą kuchnia, świetlica, ale też kaplica i opieka duszpasterska. Chcemy również przez ten rok pomóc takim osobom odnaleźć się w nowej rzeczywistości, wejść w normalne życie - dodaje ks. Radosław.

Komunikat biskupa zapowiada zbiórkę pieniędzy na budowę i remont miejsca przeznaczonego na Dom Samotnej Matki, która odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Zachęca też, by wesprzeć ideę 1 proc. podatku. "Nas to nic nie kosztuje, a dla takich dzieł pomoc jest niezbędna. Już teraz wraz z Caritas Diecezji Świdnickiej pragnę podziękować za wszelkie starania zmierzające do powstania tego ważnego dzieła" - kończy biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama