Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Rekordowe kolędowanie przejdź do galerii

Prawie 250 osób wyśpiewało ze sceny ośrodka kultury w Bolkowie dobrą nowinę o narodzeniu Jezusa.

Na XV Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek 12 stycznia wykonawcy zjechali m. in. z: Bielawy, Boguszowa-Gorc, Nowej Rudy, Świdnicy, Wałbrzycha, a także z Legnicy oraz z Przemkowa, który leży w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W Gminno-Miejskim Ośrodku Kultury jury konkursowe wysłuchało 59 występów. To o 20 więcej niż w zeszłym roku. Ksiądz Piotr Michalski z parafii Jadwigi Śląskiej (organizator festiwalu) przyznaje, że nie spodziewał się tak licznego uczestnictwa.

Proboszcz ks. Wiesław Pisarski dziękował parafianom za zaangażowanie i pomoc. To dzięki mieszkańcom Bolkowa młodzi wykonawcy i ich opiekunowie mogli zjeść ciepły posiłek, napić się herbaty i poczęstować ciastem. Uczestnicy festiwalu mieli wstęp wolny do bolkowskiego zamku.

Współzawodnictwo poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym. W homilii ks. dr Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej, zachęcał dzieci i młodzież do radosnej rywalizacji, bez zazdrości. Podkreślał, że Panu Bogu bardziej od śpiewu podoba się dziecięca dusza.

Młodzi wykonawcy konkurowali w czterech kategoriach: schole dziecięce ze szkół podstawowych, młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne (gimnazjum i liceum) oraz soliści w dwóch grupach wiekowych. Czteroosobowe jury oceniało m.in. poprawność intonacyjną i interpretacyjną oraz precyzję wykonania utworu, a także aranżację i walory estetyczne.

Wyniki konkursu

Grand Prix – Barbara Chwałek, Wałbrzych

Soliści dziecięcy

1 miejsce – Milena Szymuła, Wałbrzych

2 miejsce – Liwia Dziedzicka, Legnica

3 miejsce – Maja Smolińska, Bielawa

Schole dziecięce

1 miejsce – Lantate, Bielawa

2 miejsce – Małe Ave, Bielawa

3 miejsce – Trio wokalne, Świdnica

Soliści młodzieżowi

1 miejsce – Angelika Maszczak, Przemków

2 miejsce – Adrianna Wille, Legnica

3 miejsce – Kamil Jędruch, Bolków

Zespoły młodzieżowe

1 miejsce – Ave, Bielawa

2 miejsce – Hermon, Boguszów-Gorce

3 miejsce – Rozśpiewane Sowy, Legnica

Wszyscy uczestnicy otrzymali pisemne podziękowanie za udział w festiwalu, nagrodzeni – statuetki, a do zwyciężczyni Grand Prix trafił bon prezentowy o wartości 200 zł.

Festiwal odbył się pod patronatem biskupa świdnickiego Ignacego Deca oraz burmistrza Bolkowa Grzegorza Kucaba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama