Nowy numer 22/2020 Archiwum

Podsumowanie finału WOŚP

Według informacji sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z naszej części Dolnego Śląska w tegoroczną zbiórkę włączyło się 38 miejscowości.

Po raz 27. inicjatywę Jerzego Owsiaka wsparło tysiące wolontariuszy i jeszcze więcej dobroczyńców, którzy swoimi datkami przyczynią się do zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Polsce jest blisko 50 takich szpitali. Są to placówki, które mogą dokonywać specjalistycznej diagnozy oraz udzielać pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W pięciu powiatowych miastach leżących na terenie diecezji świdnickiej zebrano łącznie ok. 655 tys. zł. Na ulice 13 stycznia wyruszyło ponad 730 wolontariuszy.

Dzierżoniów – 181 tys. zł, 140 wolontariuszy

Kłodzko – 76 tys. zł, 127 wolontariuszy

Świdnica – 162 tys. zł (na godz. 22.00 13.01.), 160 wolontariuszy

Wałbrzych – ok. 140 tys. zł (kwota będzie większa, do końca tygodnia trwają licytacje), 225 wolontariuszy

Ząbkowice Śląskie – 96 tys. zł, 80 wolontariuszy z identyfikatorami, zaangażowanych w akcję łącznie ok. 350 osób.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała datki jeszcze m.in. w: Bolkowie, Dusznikach-Zdroju, Jaworzynie Śląskiej, Kamieńcu Ząbkowickim, Międzylesiu, Nowej Rudzie, Radkowie, Strzegomiu i Walimiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama