Nowy numer 34/2019 Archiwum

Tę tradycję trzeba chronić

Przez cztery dni na scenie teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpiło 30 zespołów w 29 spektaklach, które przypomniały historię Bożego Narodzenia.

Tegoroczny 27. Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych trwał od 8 do 11 stycznia 2019. Skąd pomysł na całą imprezę? – Okres świąt Bożego Narodzenia jest w polskiej tradycji czasem szczególnym. Warto chronić bogate dziedzictwo z nim związane, ocalić od zapomnienia coraz rzadziej praktykowane obyczaje, kolędy i zabawy. Chociaż kolędowanie po domach na wsiach i w miasteczkach odchodzi już w zapomnienie, to odżywa na scenie w czasie przeglądu – wyjaśnia Halina Szymańska, która prowadziła imprezę.

Redakcja świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego” nie tylko objęła to wydarzenie patronatem, ale również od lat nasz przedstawiciel jest członkiem jury konkursowego, w którym są: Kazimiera Marcińczak-Momot, przewodnicząca; Małgorzata Braniecka, była dyrektor ŚOK; Tadeusz Szarwaryn, muzyk, kompozytor i autor licznych tekstów piosenek. To oni wybrali laureatów tegorocznego konkursu. Spośród nich warto wyróżnić Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, który poproszono o ponowne wystawienie sztuki podczas finału. Odbył się on 16 stycznia – wtedy też zostały wręczone nagrody wszystkim laureatom. A oto część z nich.•

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL