Nowy numer 3/2021 Archiwum

Biskup jak malowany

Świdniccy kombatanci podarowali biskupowi Ignacemu Decowi jego portret na tle wejścia do świdnickiej katedry.

Przedstawiciele świdnickich organizacji kombatanckich spotkali się 16 stycznia na dorocznym opłatku. W 15. roku istnienia diecezji wyrazili swoją wdzięczność biskupowi Ignacemu Decowi za wsparcie i towarzyszenie przez te lata.

Oprócz słów podziękowania i kwiatów niespodziewanie podarowali biskupowi obraz autorstwa świdnickiego artysty Roberta Kukli.

- Gratulujemy jubileuszu i dziękujemy Bogu za dar tej wspólnoty. Za wszelkie dobro i łaski otrzymane w minionym czasie. Księdzu biskupowi życzymy mocy Ducha św., który umacnia i ożywia Kościół - powiedział Tadeusz Grabowski, który prowadził spotkanie noworoczne.

Biskup Ignacy Dec dziękował za wyróżnienie i prezent. - Myślałem, że to jakiś święty - z humorem skomentował obraz.

Ordynariusz świdnicki podsumował 2018 rok, mówił o obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości, ale też o planach na 2019: jubileuszu diecezji i czerwcowym posiedzeniu Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas spotkania jeden z ostatnich żyjących żołnierzy wyklętych major Bogdan Zdrojewski został uhonorowany najwyższym odznaczeniem, jakie przyznaje Sejmik Województwa Dolnośląskiego - złotą odznaką Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Zgromadzeni kombatanci oraz zaproszeni duchowni, samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych wysłuchali programu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Był też czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i rozmowy w gronie weteranów walki o wolność Polski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama