Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ruszyły przygotowania

Kilka tygodni temu informowaliśmy o planach na 15-lecie diecezji świdnickiej. Wśród najważniejszych z nich bp Ignacy Dec zapowiedział 383. Zebranie Konferencji Episkopatu Polski.

By dobrze się do tego wydarzenia przygotować, Świdnicka Kuria Biskupia zaprosiła na spotkanie do auli przedstawicieli najważniejszych agend diecezji.

– To pierwsze takie robocze spotkanie związane z wydarzeniem, które odbędzie się w naszej diecezji w dniach od 13 do 14 czerwca. Biskupi przybywają tu przede wszystkim na obrady, ale musimy przygotować się do uroczystych celebr czy zagospodarować wolny czas uczestników. Plan całości ustali jeszcze Sekretariat KEP, ale już teraz chcemy rozpocząć logistyczne przygotowania. Wiadomo, że część biskupów przyjedzie już dzień wcześniej, zwłaszcza z tym najbardziej odległych miejsc – wprowadzał w temat bp Ignacy Dec.

Dodał, że konferencja rozpocznie się tradycyjnie o godz. 11.00 i będzie miała 3 odsłony: przedpołudniową do ok. godz. 13.00, następnie od 14.00 do 17.00 i kolejnego dnia również do południa. Pierwszego dnia Msza św. odbędzie się w świdnickiej katedrze, drugiego zaś w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

Wręczył też dekrety osobom odpowiedzialnym za konkretne sektory przygotowań:

- ks. Józef Siemasz - przygotowanie okolicznościowych upominków dla uczestników zebrania,

- ks. Marek Korgul i ks. Arkadiusz Chwastyk - przyjęcie i towarzyszenie członkom KEP,

- ks. Krzysztof Ora - wyposażenie w sprawne funkcjonowanie sali obrad podczas posiedzeń Konferencji Episkopatu Polski.

- ks. Tadeusz Chlipała - przyjęcie gości w gmachu świdnickiego seminarium,

- ks. Dominik Ostrowski i ks. Tomasz Zięba -  kompleksowe przygotowanie celebracji liturgicznych z udziałem uczestników Konferencji Episkopatu Polski.

- Marta Moneta - kompleksowe przygotowanie muzycznej części celebracji liturgicznych,

- ks. Tomasz Zając i ks. Jacek Biernacki - współpracy ze Strażą Miejską i Policją w Świdnicy i Wałbrzychu celem zabezpieczenia tras przejazdu uczestników zebrania KEP

- ks. Paweł Łabuda - przygotowanie środków transportu na czas wspólnego przemieszczania się gości,

- ks. Daniel Marcinkiewicz, ks. Grzegorz Umiński, ks. Przemysław Pojasek, Aleksandra Kornicka - obsługa medialna wydarzenia,

- ks. Grzegorz Umiński, Stanisław Bałabuch - obsługa kapelanów i kierowców przybyłych do diecezji świdnickiej,

- ks. Jan Gargasewicz i ks. Piotr Śliwka - przyjęcie gości w kościołach, w których będą celebrowane Msze św.

Wiadomo również, że to nie koniec osób zaproszonych do przygotowania 383. Zebrania Konferencji Episkopatu Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL