Nowy numer 34/2019 Archiwum

Przyszywane babcie przejdź do galerii

Ludwiczanki, czyli panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ludwikowicach, w Dniu Babci odwiedziły dzieci z przedszkola sióstr salezjanek w Nowej Rudzie.

Nietypowo, bo nie z własnymi babciami i dziadkami, maluchy z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek spędziły ten wyjątkowy dzień.

- Co roku przygotowujemy inne wydarzenie na Dzień Babci. W zeszłym zaprosiliśmy babcie i dziadków naszych wychowanków na Mszę św., a później były występy w ośrodku kultury - mówi s. Urszula Szychowiak, dyrektor placówki.

- W tym roku dzieci przed weekendem przygotowały upominki dla swoich dziadków, by móc odwiedzić ich w sobotę lub niedzielę. Dzisiaj natomiast do każdej grupy na zajęcia pójdzie jedna z pań z Koła Gospodyń Wiejskich - informowała siostra dyrektor.

Obie strony przygotowały się do spotkania. Panie ubrały się w stroje ludowe, śpiewały piosenki, niektóre połączone z pokazywaniem gestów, i snuły przygotowane opowieści. Dzieci natomiast recytowały wierszyki i wręczyły upominki dla przyszywanych babć.

- Ubrałyśmy się w stroje regionalne, bo chcemy propagować kulturę ludową. Opowiemy dzieciom, co robimy - wyjaśnia pani Halina, która w nocy uczyła się piosenki na dzisiejsze spotkanie.

Pani Daniela rozmawiała z sześciolatkami o ich ulubionych potrawach, które przygotowują im babcie. Maluchy chwaliły rosół, pierogi i ciasta. Pięciolatki usłyszały od pani Krystyny, że w Kole Gospodyń Wiejskich nie ma nauczycieli, panie uczą się gotować czy śpiewać od siebie nawzajem. Dla grupy trzylatków natomiast pani Zofia tańczyła krakowiaka.

Wspólna zabawa przyniosła zarówno wychowankom, jak i seniorkom wiele radości. Było nawet przytulanie jak do własnych babć i łzy wzruszenia u starszych pań.

Na zakończenie wszystkie grupy spotkały się z Ludwiczakami w holu, by wspólnie kolędować. Seniorki mówiły, że bardzo chętnie odwiedzą jeszcze kiedyś maluchy w salezjańskim przedszkolu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL