Nowy numer 41/2019 Archiwum

Na ściany i na organy

Eleni zaśpiewa w Pieszycach 26 stycznia. To wspólna inicjatywa dwóch parafii, które zbierają fundusze na inwestycje.

Bielawska parafia pw. Miłosierdzia Bożego dochód z koncertu przeznaczy na budowę kościoła, a parafia św. Antoniego w Pieszycach na remont zabytkowych organów.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Bielawie powstaje od sześciu lat. Ksiądz dr Robert Begierski wraz z wiernymi zabiega o finanse na jego budowę na różne sposoby. Napisał książkę, nagrał płytę, głosi rekolekcje. Parafianie organizują m.in. zabawy choinkowe i pikniki parafialne.

- Do wybudowania zostało 3 proc. ścian. Brakuje kawałka nad prezbiterium. Potem czeka nas dach - wylicza ks. Begierski.

W pieszyckiej świątyni są 43-głosowe organy, od dawne nieczynne.

- Nasze organy pod koniec XIX wieku wybudowała firma organmistrzowska Schlag&Sohne ze Świdnicy. Bardzo chcemy je wyremontować, ale koszt takiej inwestycji to ok. miliona złotych. To bardzo duża kwota i potrzeba czasu, żeby ją uzbierać. Teraz mamy koncert, ale będą kolejne inicjatywy wspierające ten cel - zapowiada ks. Edmund Dzik, proboszcz parafii św. Antoniego.

Koncert kolęd w wykonaniu Eleni 26 stycznia o 14.30 w kościele św. Antoniego w Pieszycach. Bilety-cegiełki można kupić w obu parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL