Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ferie z parafią

W województwie dolnośląskim właśnie rozpoczęły się ferie. Niektóre parafie diecezji świdnickiej organizują w tym czasie wyjazdy wypoczynkowe, inne zapraszają na spotkania w salkach.

Już jutro z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym 30-osobowa grupa pod przewodnictwem ks. Kamila Raczyckiego rusza do Zakopanego. W planie przewidziane jest także zwiedzanie Krakowa i Wadowic. Powrót 29 stycznia, we wtorek.

W niedzielę natomiast w świętokrzyskie wyjeżdżają młodzi parafianie z Nowej Rudy-Słupca. Podczas tygodniowego wypoczynku zwiedzą m.in. Kraków, Święty Krzyż, jaskinię Raj oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Dzieci i młodzież z parafii św. Anny w Ząbkowicach od 27 stycznia do 2 lutego będą odpoczywać w Rabce Zdroju. Jak informuje ks. Michał Jelonek, odwiedzą również Kraków Łagiewniki, Wadowice i Zakopane. Wyjazd wspiera Stowarzyszenie Inicjatyw na rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej.

Służba liturgiczna z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy Zdroju oraz pw. Ducha Świętego w Świdnicy wyjeżdża do Bolesławowa. Zimowisko dla ministrantów i lektorów potrwa od 4 do 6 lutego.

Ojcowie pallotyni w Ząbkowicach Śląskich zapraszają dzieci i młodzież z miasta i okolic na spotkania do salki parafialnej. Od 28 stycznia do 1 lutego od 9.00 do 12.30 prowadzone będą zajęcia manualne i artystyczne. Zaplanowane jest wspólne wyjście na salę gimnastyczną i zabawy na powietrzu.

-  Stacjonarne zimowisko organizujemy w parafii od dekady. Zwykle jest 20-30 osób chętnych. W poprzednich latach dzieci m.in. odwiedziły straż pożarną, były na lodowisku w Świdnicy czy zwiedzały kopalnię w Nowej Rudzie - informuje ks. Tadeusz Beściak, proboszcz.

- Uczestnicy zajęć mają zapewnione śniadanie i opiekę osób dorosłych. Wspomagają nas m.in. panie ze Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Osiedlowy Uśmiech” - dodaje proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W Zagórzu Śląskim w pierwszym tygodniu ferii wypoczywać będą dzieci ze świetlic prowadzonych przez Caritas Diecezji Świdnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama