Nowy numer 43/2020 Archiwum

Całkowicie poświęceni Bogu

Dzień Życia Konsekrowanego obchodzony jest 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego. W diecezji świdnickiej żyje prawie 500 osób konsekrowanych: zakonników, sióstr, dziewic i wdów.

Biskup świdnicki zaprasza tego dnia wszystkie osoby życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego do wspólnego świętowania. Msza św. w katedrze odprawiona będzie o godz. 12.00.

Zachęcając do modlitwy tak pisze: „Będziemy wspólnie dziękować za to wyjątkowe powołanie, za towarzyszenie Ducha Świętego i Jego pomoc w wypełnianiu posłannictwa sióstr, ojców i braci zakonnych. Będziemy się także modlić za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania”.

Tegoroczny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego przeżywany będzie w 15. rocznicę powstania diecezji świdnickiej, jest to wiec okazja do szczególnej wdzięczności wobec osób konsekrowanych za ich gorliwą służbę w Kościele świdnickim.

Biskup zaprasza również świeckich wiernych do włączenia się w sobotnią liturgię, a także prosi o wsparcie materialne dla zgromadzeń kontemplacyjnych.

Osoby konsekrowane żyją według trzech ślubów: dziewictwa, ubóstwa i posłuszeństwa. W diecezji świdnickiej posługuje 369 zakonnic i 101 zakonników z 24 żeńskich i 11 męskich zgromadzeń. Łącznie żyją w 75 domach. Indywidualne życie konsekrowane prowadzą 4 wdowy i 3 dziewice, a także 1 pustelnik.

Zapraszamy do lektury tekstu o bezhabitowym Zgromadzeniu Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza już w najbliższym numerze (05/2019) świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama