Nowy numer 42/2019 Archiwum

To już dziewiąte takie zebranie

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu Księża Pallotyni Prowincji Zwiastowania Pańskiego rozpoczęli w Ząbkowicach Śląskich IX Zebranie Prowincjalne.

Zebranie Prowincjalne odbywa się raz na trzy lata. Tegorocznej Kapitule towarzyszy hasło: „Prowincja 2035. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia (2 Tm 1,7)”. Uczestniczy w nim 32 członków, a Zgromadzeniu przewodniczy Wyższy Przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego, Ksiądz Prowincjał Adrian Galbas SAC.

Członkowie Zebrania w czasie od 28 stycznia do 1 lutego pracują nad aktualnymi wyzwaniami i problemami pallotyńskiej prowincji, podejmują konkretne decyzje i rozwiązania, by w roku 2035 móc bez żalu i skrupułów stwierdzić, że Bóg nie nadaremno dał księżom i braciom pallotynom łaskę mocy, miłości i rozsądku.

Dzień inaugurujący Zebranie Prowincjalne był dniem skupienia. Konferencja duchowa, parogodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia to niezbędny fundament do rozpoczęcia tak ważnej pracy, jaką jest przyszłość pallotyńskiej prowincji.

Księża Pallotyni, czyli Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego, to zgromadzenie założone w 1835 w Rzymie przez św. ks. Wincentego Pallottiego. Na całym świecie jest ponad 2400 Pallotynów.

W Polsce Pallotyni posługują od ponad 100 lat. Prowincja Zwiastowania Pańskiego jest jedną z dwóch polskich prowincji, liczy 228 członków i istnieje od 1993 roku.

To już dziewiąte takie zebranie  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL