Nowy numer 43/2020 Archiwum

Do warsztatu cieśli

Zapraszają przełożeni i klerycy trzeciego roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

To tytuł tegorocznych rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej, które odbędą się w Świdnicy 1-2 lutego. O tym, czego będą dotyczyć, mówi ks. Piotr Gołuch, ojciec duchowny seminarium i odpowiedzialny za rekolekcje.

- Warsztat to miejsce nie tylko pracy, ale i udoskonalania swoich umiejętności, rozwoju. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi męskości właśnie z perspektywy pracy nad sobą. Wykorzystamy do tego dwa narzędzie: Pismo Święte i przykłady świętych - wyjaśnia.

Wśród nich wymienia nie tylko św. Józefa, który znany jest w Tradycji Kościoła ze swojego zawodu, ale też innych. - Jezus też był cieślą, zresztą każdy z nas w pewien sposób nim jest. Szlifujemy swoją osobowość, charakter, wiarę - dodaje.

Program trzydniowych zmagań współtworzą klerycy trzeciego roku. - Sami kiedyś przyjeżdżaliśmy na tego typu rekolekcje i wiemy jak ważny to był moment w drodze naszego powołania. Zaczynamy 1 lutego o godz. 17.00, a kończymy w niedzielę o 13.00. Oprócz modlitwy, pracy w grupach czy wspólnej zabawy, przewidzieliśmy czas na rozmowę czy krótkie wycieczki - mówi jeden z nich.

Zapisy telefonicznie: 74 85 64 900, koszt to 60 zł (jest to dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów pobytu, brak funduszy nie jest przeszkodą do udziału w rekolekcjach).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama