Nowy numer 42/2019 Archiwum

W męskim warsztacie

Tegorocznym rekolekcjom powołaniowym dla młodzieży męskiej, które trwały od 1 do 3 lutego, patronował św. Józef.

To on miał się stać wzorem męskości dla prawie 70 nastolatków. – Rozmawialiśmy o całościowym rozwoju człowieka i jego wpływie na powołanie. W młodych ludziach rozwija się nie tylko ciało, ale również ich psychika i co najważniejsze – dusza – wyjaśnia ks. Piotr Gołuch, ojciec duchowny świdnickiego WSD.

Dodaje, że rekolekcje to nie jego dzieło, ale kleryków i przełożonych, którzy włączyli się w prowadzenie trzydniowych rozważań. – Zwykle rekolekcje przygotowują alumni trzeciego roku, ale tym razem pomogły również inne roczniki. Chcę też podziękować pozostałym przełożonym za pomoc w głoszeniu konferencji, koncelebrowanie Eucharystii czy pomoc w zorganizowaniu zaplecza – mówi główny odpowiedzialny za rekolekcje. – Już na początku rekolekcji usłyszeliśmy, że św. Józef wychowywał Jezusa i w jakimś stopniu ukształtował jego męskość. A skoro Chrystus jest dla nas wzorem, to i św. Józef powinien być nauczycielem męskości – mówi Tomasz, jeden z uczestników. Dla Andrzeja, innego uczestnika rekolekcji, odkryciem było stwierdzenie, że dojrzały mężczyzna to taki, który jest dobrym przyjacielem Boga i drugiego człowieka, dobrym ojcem w dosłownym i przenośnym znaczeniu, ale i mężnym mężem. W sobotę był też czas na zajęcia praktyczne. Młodzież podzielona na grupy tematyczne przygotowywała przedstawienie, film, oprawę muzyczną czy notatkę prasową. Wieczorem natomiast uczestników rekolekcji odwiedził biskup Ignacy, który nie tylko przewodniczył dla nich Mszy św., ale również odpowiadał na ich pytania. – Kiedyś myślałem, że takie rekolekcje są tylko dla tych, którzy myślą o powołaniu kapłańskim. Odkąd tu przyjeżdżam, widzę, że pomagają lepiej zrozumieć swoje powołanie – podsumowuje jeden z licealistów biorących udział w rekolekcjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL