Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ponad 200 bochenków

Parafia katedralna w dniu wspomnienia liturgicznego św. Agaty dzieliła się chlebem z wiernymi przybyłymi na liturgię.

Od samego rana Mszom św. towarzyszyło poświęcenie pieczywa, soli i wody.

- Chcemy w katedrze pamiętać o tradycyjnych obchodach niebiańskich patronów. Wczoraj świecami dotykaliśmy gardeł, by wyprosić u św. Błażeja ich zdrowie, a dziś rozdajemy poświęcony chleb - wyjaśnia ks. Mirosław Benedyk, wikariusz.

Dodaje, że od rana na pobłogosławione pieczywo nie brakowało. - Rozdaliśmy już ponad 150 bochenków chleba, a jeszcze czeka nas wieczorna Msza św. Mamy nadzieję, że dla nikogo nie zabraknie chleba. Na jedną ze Mszy św. przyszedł nawet bezdomny, by dostać go - cieszy się ksiądz.

Przypomnijmy, że według tradycji poświęcony chleb ma chronić ludność od pożarów i piorunów, a jego poświęcone kawałki wrzucano do ognia, by wiatr odwrócił płomień w innym kierunku.

Ponad 200 bochenków   Ponad 200 bochenków   Ponad 200 bochenków   Ponad 200 bochenków  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama