Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jeszcze przed walentynkami

Tegoroczne „Zbliżenia” w diecezji świdnickiej zgromadziły w jugowickiej Albertówce 13 małżeństw.

Większość z nich to członkowie wspólnoty Domowego Kościoła, ale znalazły się też inne małżeństwa – niektóre nawet z archidiecezji warszawskiej. Przez cztery dni, od 30 stycznia do 3 lutego, słuchając konferencji o. Walentego Piechaczka, małżonkowie poznawali zasady komunikacji, sztukę przebaczania i dowiadywali się o Bożej miłości.

– Kiedy, zachęceni przez znajomych, pojechaliśmy na te rekolekcje kilka lat temu, nie spodziewaliśmy się, że będzie to dla nas tak owocny czas. Doświadczenie prawdy, że Bóg kocha mnie taką, jaka jestem, pozwoliło mi zobaczyć mojego męża, moje małżeństwo jako powołanie, uprawne pole, na którym wyrastają rośliny i przynoszą różne plony – zależnie w jaki sposób o nie dbamy. Zmierzyłam się z chwastami, które z wielką starannością pielęgnowałam przez lata – wspomina Urszula, która na rekolekcjach w Jugowicach prowadziła diakonię wychowawczą.

– Odkryłam, że wszystkie emocje, które mnie unoszą do Boga lub od Niego oddalają, czy zamykają mnie przed Nim, są silnie związane z tym, co dzieje się między nami – małżonkami – dodaje. Poza konferencjami, wspólną modlitwą i okazją do spowiedzi pary mogły wziąć udział w zabawie karnawałowej czy zwyczajnie pójść na spacer. Organizatorzy zwracają uwagę na wyjątkowość miejsca, w którym odbywały się tegoroczne „Zbliżenia”.

– Uczestnicy mieli okazję wysłuchać opowieści założyciela Albertówki, ks. Franciszka Głoda. Wiele osób urzekło to miejsce, część z nas była nawet zaskoczona, że na terenie naszej diecezji działa taki ośrodek – wspomina Zuzanna. To już kolejne tego typu rekolekcje organizowane przez rodzinną gałąź Ruchu Światło–Życie. Zwykle są organizowane w okolicach lutowego święta zakochanych, jednak w tym roku – z racji odbywających się na Dolnym Śląsku ferii zimowych – zostały przeniesione na wcześniejszy termin. O kolejnym turnusie, na który już teraz w imieniu organizatorów zapraszamy, poinformujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama