Nowy numer 21/2020 Archiwum

Dla zakochanych

Ile czasu trwa przygotowanie do małżeństwa? Niektórzy mówią, że całe życie.

Na relację w związku i miłość okazywaną sobie nawzajem ma bowiem wpływ wychowanie przez rodziców, przykład z rodzinnego domu, własne kształtowania charakteru i sposób budowania więzi między dziewczyną i chłopakiem w czasie poznawania się i w okresie narzeczeństwa.

Młodzi mają wiele do załatwienia przed ślubem: obrączki, suknia i garnitur, kwiaty, goście... Zwykle sprawy organizacyjne pochłaniają najwięcej czasu i energii. Jest jednak obszar, na który katolickie pary powinny zarezerwować przestrzeń – to duchowe i religijne przygotowanie do zawarcia sakramentu.

W diecezji świdnickiej zasady przygotowania reguluje specjalna instrukcja wydana przez biskupa Ignacego Deca w 2012 roku. Zobowiązuje ona narzeczonych do zgłoszenia zamiaru zawarcia związku małżeńskiego proboszczowi na pół roku przed planowanym terminem.

Część par jest przekonana, że może skorzystać z weekendowego kursu i że nie będzie problemu, jak przyjdą do kancelarii na dwa, trzy miesiące przed ślubem. Instrukcja jednak wyraźnie mówi, że weekendowe przygotowanie to forma nadzwyczajna.

Podczas pierwszego spotkania w kancelarii to proboszcz podejmuje decyzję o sposobie przygotowania kandydatów do zawarcia małżeństwa. Podstawą do tego jest sytuacja młodych oraz ich poziom religijny i zaangażowania w życie Kościoła.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze (07/2019) świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego”, który dostępny jest już od dzisiaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama