Nowy numer 22/2020 Archiwum

W Bielawie rozdają tony żywności

Działająca od listopada spiżarnia św. Ojca Pio przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP jak dotąd wydała już ponad 1,5 tony żywności.

- Każdego dnia rana ustawiają się tu kolejki najbardziej potrzebujących, którym dajemy żywność, nie tylko z krótkim terminem ważności, ale i tę długoterminową.  Nikt nie odszedł jeszcze od nas głodny, a możemy się poszczycić już pomocą prawie 1000 osób w ponad 100 rodzinach. Rekordowa była jedna z sobót, kiedy to przyszło 87 osób i żadna z nich nie odeszła spod spiżarni bez posiłku – wspomina ks. Daniel Marcinkiewicz, odpowiedzialny w parafii za Caritas.

Dodajmy, że spiżarnia św. Ojca Pio współpracuje z Bankiem Żywności i Caritas Diecezji Świdnickiej. Parafialny oddział Caritas w Bielawie działa już 20 lat. Od kilku miesięcy dzięki współpracy z siecią sklepów „Biedronka” może z konkretną pomocą dotrzeć do potrzebujących.

- Codziennie wieczorem udaję się do poszczególnych sklepów. Ta żywność jest przygotowywana przez pracowników i przy wydawaniu jej otrzymujemy faktury z których się rozliczamy – dodaje ks. Daniel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama