Nowy numer 28/2020 Archiwum

W Bielawie rozdają tony żywności

Działająca od listopada spiżarnia św. Ojca Pio przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP jak dotąd wydała już ponad 1,5 tony żywności.

- Każdego dnia rana ustawiają się tu kolejki najbardziej potrzebujących, którym dajemy żywność, nie tylko z krótkim terminem ważności, ale i tę długoterminową.  Nikt nie odszedł jeszcze od nas głodny, a możemy się poszczycić już pomocą prawie 1000 osób w ponad 100 rodzinach. Rekordowa była jedna z sobót, kiedy to przyszło 87 osób i żadna z nich nie odeszła spod spiżarni bez posiłku – wspomina ks. Daniel Marcinkiewicz, odpowiedzialny w parafii za Caritas.

Dodajmy, że spiżarnia św. Ojca Pio współpracuje z Bankiem Żywności i Caritas Diecezji Świdnickiej. Parafialny oddział Caritas w Bielawie działa już 20 lat. Od kilku miesięcy dzięki współpracy z siecią sklepów „Biedronka” może z konkretną pomocą dotrzeć do potrzebujących.

- Codziennie wieczorem udaję się do poszczególnych sklepów. Ta żywność jest przygotowywana przez pracowników i przy wydawaniu jej otrzymujemy faktury z których się rozliczamy – dodaje ks. Daniel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama