Nowy numer 22/2020 Archiwum

Katecheci zwierają szyki na drugi semestr

Po zakończeniu ferii zimowych dekanalni animatorzy katechezy spotkali się 12 lutego, by omówić bieżące problemy i zadania na rozpoczynający się czas.

Rolę animatora katechezy wyjaśnia ks. Marek Korgul, dyrektor wydziału katechetycznego – Głównym zadaniem animatorów jest łączność między katechetami na danym terenie a wydziałem katechetycznym naszej kurii. Łatwiej jest nam przekazać najważniejsze informacje do każdego z katechetów, ale i otrzymać informację zwrotną, którą bezpośrednio otrzymuję na takich spotkaniach. Mogą przy okazji odpowiedzieć na pytania czy wątpliwości – mówi.

Dodaje, że najważniejszym tematem z poruszanych w czasie spotkania była nowa podstawa programowa, która ma zacząć obowiązywać z dniem 1 września 2020 r. Katecheci rozmawiali również o bieżących problemach, braku zaangażowanie uczniów czy roszczeniach niektórych rodziców. 

Przedstawiciele 24 dekanatów reprezentują w diecezji świdnickiej ponad 40 katechetów: 136 księży diecezjalnych i zakonnych, 31 sióstr zakonnych oraz 268 osób świeckich.

Katecheci zwierają szyki na drugi semestr   Katecheci zwierają szyki na drugi semestr   Katecheci zwierają szyki na drugi semestr  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama