Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bal z przesłaniem

Od ponad 15 lat organizują w karnawale zabawę taneczną, by dzieciom i młodzieży zapewnić letnie wakacje.

Pomysł zrodził się jeszcze na początku posługi ks. Edwarda Szajdy w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy.

– Pamiętam, że inicjatorami byli ludzie z rady parafialnej, którzy zawiązywali grupę charytatywną. Chcieliśmy zebrać pieniądze potrzebne do dofinansowania wyjazdów dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin. Pomysł się przyjął. W tym roku jednak organizację wzięli na swoje barki ks. Wojciech Iwanicki i ks. Andrzej Franków. Są młodzi, mają więcej energii, a przede wszystkim pracują z młodzieżą, więc wiedzą, jakie są jej potrzeby – wyjaśnia ks. Edward. Pani Irena od lat uczestniczy na parafialną zabawę karnawałową.

– Kiedyś to były inne czasy. Wynajmowało się salę, a resztą zajmowały się gospodynie. Dzisiaj wszystko już można zamówić na miejscu, w hotelu. To bardzo wygodne, choć księża co roku nas czymś zaskakują – mówi. I tym razem nie było inaczej. Na zgromadzoną w nocy z 16 na 17 lutego setkę gości czekały nie tylko obiadokolacja i tańce, ale również loteria fantowa z cennymi nagrodami, w tym wyjazd do Pragi dla 2 osób, jak również licytacje wartościowych przedmiotów i inne atrakcje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama