Nowy numer 27/2020 Archiwum

Mówiący milczeniem przejdź do galerii

Tak św. Józefa określa autorka książki, którą prezentowano 19 lutego podczas kolejnego spotkania w parafii ojców paulinów w Świdnicy.

Ludmiła i Władysław Puzanowscy na podstawie publikacji Teresy Dmochowskiej „Głos mówiącego milczeniem” opowiadali o swoim spotkaniu ze św. Józefem.

- Podczas pracy nad tekstem czytałam go wielokrotnie. Za każdym razem znajdowałam nową myśl dotyczącą św. Józefa. Autorka wchodzi w przeżycia świętego. Pokazuje nam np. trud szukania domu dla Świętej Rodziny. Zastanawia się, kiedy skończy się betlejemskie zaślepienie, kiedy Bóg zostanie wreszcie przyjęty - ukazywała aktualność tekstu jego redaktorka. Jej mąż był pierwszym czytelnikiem uwspółcześnionej wersji.

- Mnie zachwyca cichość i pokora św. Józefa. Kiedy rozpoznaje, czego Bóg od niego chce, od razu to wykonuje. Osobiście uważam, że szczęściem człowieka jest wypełnianie woli Bożej - stwierdził Władysław Puzanowski.

Książka Teresy Dmochowskiej po raz pierwszy ukazała się w 1946 roku. Autorka była żoną i matką sześciorga dzieci. Opisała postać św. Józefa i losy Świętej Rodziny z perspektywy własnego doświadczenia życia rodzinnego. Jak mówi Ludmiła Puzanowska, jest głosem osoby zakochanej w tym wyjątkowym świętym. Wznowione wydanie ukazało się w ramach Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego w grudniu 2018 roku.

Pozycję można nabyć w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.

Tradycyjne spotkania modlitewne odbywają się w parafii ojców paulinów każdego 19. dnia miesiąca. Rozpoczyna je nowenna do św. Józefa, po której odprawiana jest Msza św. Czuwanie kończy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawiennicza za całą diecezję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama