Nowy numer 33/2019 Archiwum

Mówiący milczeniem przejdź do galerii

Tak św. Józefa określa autorka książki, którą prezentowano 19 lutego podczas kolejnego spotkania w parafii ojców paulinów w Świdnicy.

Ludmiła i Władysław Puzanowscy na podstawie publikacji Teresy Dmochowskiej „Głos mówiącego milczeniem” opowiadali o swoim spotkaniu ze św. Józefem.

- Podczas pracy nad tekstem czytałam go wielokrotnie. Za każdym razem znajdowałam nową myśl dotyczącą św. Józefa. Autorka wchodzi w przeżycia świętego. Pokazuje nam np. trud szukania domu dla Świętej Rodziny. Zastanawia się, kiedy skończy się betlejemskie zaślepienie, kiedy Bóg zostanie wreszcie przyjęty - ukazywała aktualność tekstu jego redaktorka. Jej mąż był pierwszym czytelnikiem uwspółcześnionej wersji.

- Mnie zachwyca cichość i pokora św. Józefa. Kiedy rozpoznaje, czego Bóg od niego chce, od razu to wykonuje. Osobiście uważam, że szczęściem człowieka jest wypełnianie woli Bożej - stwierdził Władysław Puzanowski.

Książka Teresy Dmochowskiej po raz pierwszy ukazała się w 1946 roku. Autorka była żoną i matką sześciorga dzieci. Opisała postać św. Józefa i losy Świętej Rodziny z perspektywy własnego doświadczenia życia rodzinnego. Jak mówi Ludmiła Puzanowska, jest głosem osoby zakochanej w tym wyjątkowym świętym. Wznowione wydanie ukazało się w ramach Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego w grudniu 2018 roku.

Pozycję można nabyć w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.

Tradycyjne spotkania modlitewne odbywają się w parafii ojców paulinów każdego 19. dnia miesiąca. Rozpoczyna je nowenna do św. Józefa, po której odprawiana jest Msza św. Czuwanie kończy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawiennicza za całą diecezję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL