Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rekolekcje "Wspólna Droga" dla małżeństw

To rekolekcje dla sakramentalnych małżeństw, które w Strzegomiu wraz z Pallotyńską Szkołą Ewangelizacji prowadzili animatorzy z diecezji świdnickiej.

Od 15 do 17 lutego w domu rekolekcyjnym sióstr elżbietanek 10 par odnawiało swoje małżeńskie więzi. Wraz z lublińską wspólnotą nad przebiegiem formacji czuwały też dwie należące do środowiska nowej ewangelizacji w diecezji świdnickiej z ks. Krzysztofem Mielnikiem.

- Pan Bóg mocno dotykał serc uczestników, pokazując im przestrzenie do pracy nad poprawą relacji małżeńskich, a - co najważniejsze - zapraszał do wejścia na wspólną drogę prowadzącą do świętości - opowiada Anna Gawron.

Ksiądz Krzysztof dodaje, że porównywał małżeństwo do Trójcy Świętej, która jest wzorem relacji. Przypominał, że prawidłowa hierarchia wartości to: Bóg, współmałżonek, dzieci, a dopiero później rodzice czy teściowie.

- Jeśli nie będzie relacji z Bogiem w małżeństwie, nie będzie też relacji między małżonkami - dodaje, podkreślając również znaczenie dialogu.

Rekolekcje "Wspólna Droga" dla małżeństw   Rekolekcje "Wspólna Droga" dla małżeństw   Rekolekcje "Wspólna Droga" dla małżeństw   Rekolekcje "Wspólna Droga" dla małżeństw   Rekolekcje "Wspólna Droga" dla małżeństw  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama