W Pieszycach ruszyło Seminarium Odnowy Wiary przejdź do galerii

Kilkadziesiąt osób odpowiedziało na zaproszenie duszpasterzy parafii św. Antoniego i Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca i wzięło udział w pierwszym spotkaniu SOW.

- Nasze rekolekcje będą trwały 13 tygodni. Wymagają osobistego zaangażowania. Nie obiecuję, że będzie łatwo, ale mogę zagwarantować, że podczas seminarium Bóg naprawdę działa - mówił podczas konferencji ks. Krzysztof Augustyn.

Pytał zebranych w kościele, czy mają szczere pragnienie poznania Boga. Czy wiedzą, dlaczego wierzą, po co im w życiu Bóg. Zapewniał, że powierzchowna wiara nie jest w stanie sprostać trudnym sytuacjom, które niesie życie, jak utrata pracy czy kryzysy małżeńskie. Bo wtedy można stracić jej resztki, mając pretensje do Boga o to, co się nam przytrafia.

- Seminarium daje możliwość zbudowania osobistej relacji z Bogiem żywym. Zmiany wiary rozumowej lub opartej na opowiadaniach innych na własne doświadczenie działania Stwórcy w swoim życiu - zachęcał wikariusz parafii Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie.

Seminarium Odnowy Wiary opiera się na dwóch filarach - osobistej pracy w oparciu o podręcznik zawierający medytacje na każdy dzień oraz spotkaniach wszystkich uczestników, podczas których jest czas na modlitwę i konferencję podsumowującą dany tydzień pracy. Codzienna modlitwa opiera się na fragmentach z Pisma św., rozważaniach oraz pytaniach lub propozycjach decyzji do podjęcia. Każdy tydzień rozwija jeden temat dotyczący podstaw wiary.

Całość prowadzi s. Wirginia Mielcarek, dominikanka z Kłodzka. Jest odpowiedzialna w diecezji świdnickiej za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

Kolejne spotkanie w środę, 27 lutego, o 18.00 w Domu Sióstr Salezjanek przy ul. Ogrodowej 48. Można jeszcze dołączyć do grupy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..