Nowy numer 04/2020 Archiwum

W Pieszycach ruszyło Seminarium Odnowy Wiary przejdź do galerii

Kilkadziesiąt osób odpowiedziało na zaproszenie duszpasterzy parafii św. Antoniego i Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca i wzięło udział w pierwszym spotkaniu SOW.

- Nasze rekolekcje będą trwały 13 tygodni. Wymagają osobistego zaangażowania. Nie obiecuję, że będzie łatwo, ale mogę zagwarantować, że podczas seminarium Bóg naprawdę działa - mówił podczas konferencji ks. Krzysztof Augustyn.

Pytał zebranych w kościele, czy mają szczere pragnienie poznania Boga. Czy wiedzą, dlaczego wierzą, po co im w życiu Bóg. Zapewniał, że powierzchowna wiara nie jest w stanie sprostać trudnym sytuacjom, które niesie życie, jak utrata pracy czy kryzysy małżeńskie. Bo wtedy można stracić jej resztki, mając pretensje do Boga o to, co się nam przytrafia.

- Seminarium daje możliwość zbudowania osobistej relacji z Bogiem żywym. Zmiany wiary rozumowej lub opartej na opowiadaniach innych na własne doświadczenie działania Stwórcy w swoim życiu - zachęcał wikariusz parafii Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie.

Seminarium Odnowy Wiary opiera się na dwóch filarach - osobistej pracy w oparciu o podręcznik zawierający medytacje na każdy dzień oraz spotkaniach wszystkich uczestników, podczas których jest czas na modlitwę i konferencję podsumowującą dany tydzień pracy. Codzienna modlitwa opiera się na fragmentach z Pisma św., rozważaniach oraz pytaniach lub propozycjach decyzji do podjęcia. Każdy tydzień rozwija jeden temat dotyczący podstaw wiary.

Całość prowadzi s. Wirginia Mielcarek, dominikanka z Kłodzka. Jest odpowiedzialna w diecezji świdnickiej za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

Kolejne spotkanie w środę, 27 lutego, o 18.00 w Domu Sióstr Salezjanek przy ul. Ogrodowej 48. Można jeszcze dołączyć do grupy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama