Nowy numer 33/2019 Archiwum

Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

Dwadzieścia miejscowości w diecezji świdnickiej organizuje Bieg Tropem Wilczym. 3 marca biegacze wystartują m.in. Dzierżoniowie, Świdnicy, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich.

Wspólna dla wszystkich biegów jest idea upamiętnienia Żołnierzy Niezłomnych oraz dystans 1963 metrów nawiązujący do roku, w którym zginął ostatni z nich – Józef Franczak ps. Lalek.

Każdy organizator uzupełnia scenariusz wydarzenia o dodatkowe dystanse i atrakcje. Dla uczestników przewidziane są pamiątkowe koszulki oraz medale.

Świdnicki bieg poprzedzi Msza św. odprawiona przez biskupa Ignacego Deca o godz. 10.00 w katedrze. Lokalnym partnerem Fundacji Wolność i Demokracja jest Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne. Patronat nad wydarzeniem objął biskup Ignacy Dec.

Również w Międzygórzu o godz. 10.00 przed Biegiem Tropem Wilczym odprawiona zostanie Msza św. intencji Żołnierzy Niezłomnych.

W Wałbrzychu świętowanie rozpocznie się już w piątek, 1 marca. Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości zaplanowano na godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele Aniołów Stróżów. W poniedziałek, 4 marca, w teatrze zdrojowym w Szczawnie-Zdroju będzie można obejrzeć widowisko muzyczno-poetyckie pt. „Dzielne Polki. U stóp Twoich swe życie złożyłam, Polsko”.

Lista miejscowości, gdzie wystartują Biegi Tropem Wilczym

Bielawa

Bystrzyca Kłodzka

Dobromierz

Dzierżoniów

Głuszyca

Jaworzyna Śląska

Jugowice

Kamieniec Ząbkowicki

Kudowa-Zdrój

Łagiewniki

Międzygórze

Niemcza

Świdnica

Świebodzice

Wałbrzych

Wolibórz

Ząbkowice Śląskie

Złoty Stok

Żarów

Szczegółowych informacji można szukać na stronie www.tropemwilczym.pl lub w lokalnej prasie i na portalach.

Zachęcamy do udziału!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL