Nowy numer 22/2020 Archiwum

Proboszcz Roku na Dolnym Śląsku - plebiscyt Radia Rodzina

Radio Rodzina zaprasza mieszkańców archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej do udziału w Plebiscycie na Proboszcza Roku na Dolnym Śląsku.

Cel przedsięwzięcia to promocja wartościowych, inspirujących inicjatyw podejmowanych przez dolnośląskich duchownych, dzięki którym rozwija się życie religijne, rozkwitają w parafiach dzieła charytatywne czy inicjatywy społeczne. Celem jest również aktywizacja świeckich współpracowników proboszczów, członków Rad Parafialnych, grup i stowarzyszeń.

W konkursie może brać udział każda rzymskokatolicka parafia leżąca w granicach administracyjnych archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej. Zgłoszenia do konkursu – od 1 marca – wysyłać mogą świeccy członkowie parafii.

Rozstrzygnięcie nastąpi 24 czerwca. Wówczas zwycięzcom zostaną przyznane statuetki Vianney’e z odpowiednią adnotacją w dwóch kategoriach: Nagroda Kapituły oraz Nagroda Słuchaczy. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca kwietnia, a 1 maja na stronie radiorodzina.pl zostanie uruchomiona możliwość oddawania głosów na proboszczów.

Plebiscyt odbędzie się pod honorowym patronatem metropolity wrocławskiego abp. Józefa Kupnego oraz bp. świdnickiego Ignacego Deca.

Aby zgłosić kandydaturę proboszcza, należy wysłać mail na adres plebiscyt@radiorodzina.pl, a w wiadomości podać:

  • imię i nazwisko księdza proboszcza;
  • miejscowość, w której posługuje;
  • wezwanie parafii i jej adres;
  • krótkie uzasadnienie – dlaczego powinien zostać mu nadany tytuł „Proboszcz Roku” – charakterystyka dzieł i inicjatyw prowadzonych w parafii.

Dane te zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.radiorodzina.pl, za pośrednictwem której będzie można głosować na wybranych proboszczów. Głosować będzie można także w formie SMS-owej.

Radio Rodzina planuje przygotowanie specjalnego programu w parafiach, z których dotrze do rozgłośni najwięcej głosów – w planach są reportaże o życiu i działalności wspólnoty parafialnej, prezentacja sylwetki proboszcza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama